Najlepsze kempingi w Bułgarii 2021

Zakończył się doroczny ranking kempingów w Bułgarii BestBGcamp2021.

Badanie zostało przeprowadzone siódmy rok z rzędu i jest organizowane przez Camping.bg przy pomocy agencji marketingowej Market Links oraz sieci sklepów sportowych SportDepot.

W tym roku w plebiscycie oddały głos 882 osoby, co jest bardzo zbliżone do zeszłorocznego wyniku.

Bułgarskie kempingi, które wygrały nagrody w dwóch najbardziej prestiżowych kategoriach to:
 • Ulubiony kemping na bułgarskim wybrzeżu Morza Czarnego:
  I miejsce: kemping Jakoto Miasto (tł.Fajne Miejsce) w Łozencu
  II miejsce: kemping Szkorpiłowci (Shkorpilovtsi) w Szkorpiłowcach
  III miejsce: kemping Gradina (tł.Ogród) w Czernomorcu
   
 • Tytuł Morskiego Ulubieńca 2021 r. zdobył kemping Jakoto Miasto (Łozenec), który awansował o dwie pozycje w stosunku do ubiegłego roku. Drugie miejsce zdobył otwarty w 2018 roku kemping Szkorpiłowci, który podniósł się w rankingu o jedną pozycję w stosunku do 2020 roku. Brąz trafił do kempingu Gradina, który jest zbiorczym określeniem kempingów w rejonie plaży o tej samej nazwie. Atliman (Kiten) uplasował się na czwartym miejscu, a piąte miejsce zajął kemping Zora (Obzor).
Ankieta pokazała, że czynnikami priorytetowymi przy wyborze kempingu są piękna przyroda, bliskość morza, higiena, udogodnienia i możliwość swobody dzieci.

Prawie jedna trzecia osób, które wypełniły ankietę, nie korzystała w tym sezonie z kempingu na bułgarskim wybrzeżu Morza Czarnego, a prawie co trzecia osoba z tych, którzy korzystali w tym sezonie z kempingów nad naszym morzem, nie potrafiła wskazać swojego ulubionego kempingu.
 • Ulubiony kemping w głębi kraju to:
  I miejsce: kemping Kapinowski Klasztor (Kapinovski Manastir)
  II miejsce: kemping Emanuel
  III miejsce: kemping termalny Welingrad
Lider w klasyfikacji na przestrzeni lat - kemping Kypinowski Klasztor- uplasował się na samym szczycie.
Stabilną sympatią fanów może poszczycić się również kemping Emanuel w Żrebczewo (Zhrebchevo), który wspiął się o jedno miejsce wyżej i zajmuje drugie miejsce w obecnym 2021 roku. Trzecie miejsce, z minimalna stratą, zajmuje otwarty końcem 2019 roku kemping termalny Welingrad. Nowe kempingi Kukeri (Koszow (Koshov)/Ruse) i Alba (Skobelewo/Kazanlak) uzupełniają pierwszą piątkę w tej kategorii.

Piękna przyroda, higiena i udogodnienia to trzy główne czynniki, które turyści wymienili jako powód, aby wybrać swój ulubiony kemping w głębi kraju. Spokój, porządek i cisza, personel oraz możliwość swobody dzieci to kolejne ważne wymagania, które zdecydowały o wyborze.Cena znalazła się dopiero na 12-tym miejscu wśród priorytetów turystów.

Wśród ankietowanych 29,9% nie odwiedziło w tym roku kempingu w głębi kraju, ale tylko 7,4% klientów z tych, którzy je odwiedziło, nie potrafiło wskazać jednego kempingu jako swojego ulubionego.

TOP 10 ulubionych kempingów w Bułgarii w roku 2021 (morskie i śródlądowe), według liczby głosów to:
 • Kapinowski Klasztor – Wełczewo
 • Jakoto Miasto - Łozenec
 • Szkorpiłowci – Szkorpiłowci
 • Gradina – Czernomorec
 • Emanuił – Zalew Żrebczewo
 • Welingrad – Welingrad
 • Ałtiman – Kiten
 • Kukeri – Koszow
 • Alba – Skobelewo
 • Zora – Obzor
Wśród ankietowanych przeważały kobiety - 55,3%. Najwięcej głosów oddali mieszkańcy Sofii - 35,9%, Burgas - 14,1%, Płowdiw - 7,6% i Warny - 6,7%. Najaktywniejsza była grupa wiekowa 36 – 50 lat - 53% wszystkich głosów.

Zwycięzcy w pozostałych kategoriach zostaną ogłoszeni po przetworzeniu danych.


Autor: Przyblizamybulgarie
Napisz komentarz

Przybliżamy Bułgarię
Zwycięski czyli Kapinowski Klasztor, https://www.kapinovski.bg/en
FB: 10-11-01
Który z nich jest na zdjęciu?