Nowy słodki rekord Guinnessa

Czy wiesz gdzie jest największa kolekcja cukrów?

Rumiana Christowa z Karłowa posiada największą kolekcję cukrów w Bułgarii i jak twierdzi największą kolekcję cukrów na świecie. Walczy o wpisanie do Księgi Rekordów Guinnessa.

Posiada 16 677 opakowań cukrów z 68 krajów. Jest w kontakcie ze 150 kolekcjonerami na całym świecie i twierdzi, że ma największą kolekcję godną Guinnessa.

Swoją działalność kolekcjonerską rozpoczęła jeszcze w latach szkolnych, w Klisurze, w1994 roku.

Zaczęło się zupełnie przypadkowo. Na przerwach piła kawę. Nie słodziła, ale zabierała każde opakowanie cukru i wrzucała je do pudełka. Z czasem zebrała się tego pokaźna ilość.

Najciekawsze cukry w jej kolekcji pochodzą z Włoch i Hiszpanii. Najmniejsze mają 2,5 grama, największe 10 gramów i są najbardziej kolorowe.

Są całe serie opakowań o różnych tematykach, z zabytkami, motylami, samochodami, pociągami. Jest też seria z wizerunkami wszystkich prezydentów Ameryki. Wszyscy krewni i przyjaciele przywozili jej cukier z wszystkich zakątków świata.

Większą część swojej kolekcji, jak twierdzi Rumiana, zawdzięcza zmarłemu generałowi dywizji Neiko Nenowowi, który był dowódcą Wojsk Lądowych i gdziekolwiek się nie udał, nigdy nie zapomniał przywieźć i podarować jej opakowania cukru.

Może masz jakieś ciekawe opakowania cukru i możesz pomóc Rumianie wzbogacić jej kolekcję?

A jakie Ty masz hobby? 


Autor: Przyblizamybulgarie
Napisz komentarz