Pierwszy bitcoinowy bar w Bułgarii

Rewolucja! Bar pod Sozopolem zaczął akceptować płatności Bitcoinem! Jeszcze nie weszliśmy do strefy Euro, a już wchodzimy do strefy Bitcoinu.

Pełne zaskoczenie

Jak poinformowali zaskoczeni wczasowicze na kempingach Smokinia i Kawacite, za koktajle i drinki można już płacić w najpopularniejszej kryptowalucie Bitcoin.

A co mówią sami pionierzy?

Przyznają, że z całą pewnością są pierwszą restauracją na Riwierze Bułgarskiej, która daje taką możliwość. Nie była to akcja zaplanowana. Po prostu mieli ostatnio taką klientelę - pracowników firm kryptograficznych z siedzibą w Bułgarii, programistów i pokerzystów z Las Vegas i całego świata. Niektórzy z nich byli milionerami, choć się tym nie afiszowali.
 
To oni zaczęli pytać o możliwość zapłacenia za rachunek wirtualną walutą i tak się to zaczęło. Właściciele baru Macheta Beach Bar postanowili oferować w tym sezonie taką usługę w nadziei na zwiększenie obrotów.

Jak płaci się bitcoinami?

Jak mówią właściciele „bitcoinowego” baru do płacenia nie jest potrzebny fizyczny terminal POS. Wystarczy tylko zeskanować jeden kod QR, aby nawiązać połączenie ze swoim wirtualnym portfelem, a płatność odbyła się bezpośrednio z lewa na bitcoiny w ciągu kilku sekund przez Internet.
 
Obecnie 1 bitcoin jest sprzedawany za nieco ponad 39 tysięcy lewa, a więc za koktajl, który kosztuje powiedzmy 14 lewa trzeba zapłacić 0,00035628 bitcoinów.

Powrót do kempingów

Kempingi wracają do łask i wcale nie wypoczywają tu ludzie mniej zasobni finansowo. Na jednym z sozopolskich kempingów spędza lato jeden z najlepszych pokerzystów na świecie – Bułgar Boris Kolew. W zeszłym roku, ku zaskoczeniu wszystkich, zamiast pięciogwiazdkowego hotelu wynajął przyczepę kempingową na plaży.
 
„Ludzie, niezależnie od statusu społecznego, już teraz szukają natury i spokoju”. .Jest dużo klientów z Niemiec, Francji, a nawet Luksemburga.

Eko pomysł

Bar wprowadził też ciekawą eko innowację. Oferuje darmową lemoniadę w zamian za kubek petów. Nie ma znaczenie - czy zebrałeś je z plaży, czy są twoje, kubek petów za szklankę lemoniady.
 
Do palenia nie namawiamy, wręcz przeciwnie! Ale akcja ze zbieraniem petów i lemoniadą bardzo nam się podoba! Pewnie lepsze wyniki byłyby za piwo, ale od czegoś trzeba zacząć smiley
 
fot. FB Machete Beach Bar/PixabayAutor: Przyblizamybulgarie
Napisz komentarz