Prowadia - nowy rekord

Ustanowiony został nowy rekord!

Najdłuższa flaga

Niedaleko Warny, w mieście Prowadia, w minioną niedzielę 7 lipca, rozwinięto najdłuższą flagę w Bułgarii. Miała imponującą długość 808 metrów i rozciągała się na całej długości wznoszącej się malowniczo nad miastem twierdzy Owecz.

Poprzedni rekord wynosił 740 metrów.
 
Dlaczego akurat 808 m? Bo warneński klub bułgarskich tańców ludowych "Nastroenie" z Warny, który był inicjatorem wydarzenia obchodzi w tym roku swoją 8.rocznicę. A dlaczego w Prowadii? Bo na czele klubu stoi pochodząca z Prowadii Darina Kiriłowa.
 
Flaga została wykonana w 30 dni przez dwie kobiety - Petję Janakiewą i Atanaskę Dojchewą. Ważącą ok. 35 kg flagę, przy akompaniamencie dud i bębna, wniosły na szczyt wzgórza, gdzie znajduje się twierdza 4 osoby, a jej rozłożenie zajęło kilka godzin.
 
Dokładnie o zachodzie słońca ponad 200 osób - mężczyźni, kobiety i dzieci, w tym tancerze z klubu, mieszkańcy Prowadii i wolontariusze podnieśli flagę do góry i rozciągnęli od jednego końca fortu, przez główną bramę, przez wiszący most, aż na płaskowyż rozciągający się na północ od twierdzy.
 
Teraz, po ustanowieniu rekordu, flaga zostanie pocięta na wiele części, które zostaną przekazane zainteresowanym posiadaniem nowej flagi teatrom, domom kultury, szkołom i instytucjom w całej Bułgarii.Autor: Przyblizamybulgarie
Napisz komentarz