Zielona rewolucja

W Płowdiw, w strefie przemysłowej Trakia, otwarto pierwszą w Europie innowacyjną fabrykę biodegradowalnych, jadalnych kubków do kawy - Cupffee.

Fabryka jest własnością młodej płowdiwskiej firmy, jest w pełni zautomatyzowana i może produkować jadalne, kubki waflowe do gorących i zimnych napoi. Technologia jest unikalna w skali światowej. Firma cieszy się dużym zainteresowaniem na rynkach międzynarodowych i oferuje swój innowacyjny produkt w ponad 40 krajach na 6 kontynentach.

Budynek produkcyjny ma powierzchnię 3600 m². Obecnie wielkość produkcji to 2,5 mln sztuk kubków miesięcznie.
Ambicją firmy jest uruchomienie w ciągu najbliższych pięciu lat 3 kolejnych automatycznych linii produkcyjnych, które zwiększą produkcję do ok. 10 mln. kubków miesięcznie.

Cupffee jest częścią zielonej rewolucji i niesie ze sobą specjalne przesłanie dla konsumentów. Głównym celem jest zmniejszenie dużej ilości odpadów w postaci plastikowych kubków, które rozkładają się w ciągu ponad 400 lat! Kubki Cupffee wykonane są z całkowicie naturalnych składników, bez GMO, sztucznych barwników, słodzików czy konserwantów. Produkcja jest w 100% ekologicznym procesem.

Partnerami Сuрffее są takie znane światowe marki jak Lаvаzzа, Еtіhаd, Маnсhеѕtеr Сіtу, Lіdl, Есоnоmіѕt, Nаtіоnаl Gеоgrарhіс, Wаll Ѕtrееt Јоurnаl, Н&М itp.

Oby jak najwięcej takich inicjatyw!


Autor: Przyblizamybulgarie
Napisz komentarz

FB: 18-11-3
Super, czy można poprosić o inf o surowcach służących do produkcji?
Przybliżamy Bułgarię
Chyba raczej dobrego ciacha do kawy nie zastąpią ????
FB: 18-11-2
Jak smakują ciekawa jestem ????
Przybliżamy Bułgarię
Moim zdaniem byłoby super gdyby były dostępne w Lidlu!
FB: 18-11-1
Do kupienia w Lidl;-)
Przybliżamy Bułgarię
Kubki wykonane są z wafli.