Festiwal Cacy

Tego lata uwielbiany zarówno przez młodych, jak i starszych festiwal na bułgarskim wyrzeżu Morza Czarnego powraca z atrakcyjnym programem i bogatą ofertą kulinarną.
 
To Święto Cacy czyli Święto Szprotek w Kranewie – niewielkiej kameralnej miejscowości letniskowej położonej ok. 8 km od Złotych Piasków, sąsiadującej z Albeną. Zabawa potrwa trzy dni - 14, 15 i 16 czerwca.

Caca

Będzie dużo muzyki, tańca, gier, pokazów gotowania, zabawnych konkursów, dużo piwa i świeżych szprotek.
No właśnie – szprotek! Ale w Bułgarii popularna „caca” czyli szprotki serwuje się smażone niczym frytki. Pychota! Ci, którzy mieli już okazję spędzić lato na bułgarskich plażach, zapewne pamiętają te małe, smażone rybki, które doskonale smakują ze szklanką zimnego piwa. Nie będą to jednak oczywiście jedyne morskie specjały!

Program festiwalu

Pierwszego dnia na scenie wystąpi bułgarski zespół Kerana i Kosmonauci.
 
Wielką niespodzianką jest udział w festiwalu Boney M Experience – zespołu, który od lat podtrzymuje muzyczne dziedzictwo legendarnego Boney M.
 
Drugiego dnia festiwalu grupa zaśpiewa najsłynniejsze przeboje, najbardziej rozpoznawalne hity Boney M, które zawsze rozgrzewają publiczność i porywają do tańca: Rivers of Babylon, Daddy Cool, Ma Baker, Sunny, Rasputin, Belfast, Kalimba de Luna, Brown Girl in the Ring i inne.
 
Trzeci dzień festiwalu poświęcony będzie bułgarskim tradycjom folklorystycznym. Przez trzy dni będzie także specjalny program dla najmłodszych gości festiwalu.
 
Jedno jest pewne, w dniach 14-16 czerwca Kranewo będzie najgorętszą miejscowością na bułgarskim wybrzeżu! Wst