Bulgaria Air z nowymi samolotami

Bułgarskie linie lotnicze Bulgaria Air w ciągu zaledwie dwóch miesięcy odebrały już drugi samolot A220 z zamówionych siedmiu zupełnie nowych samolotów Airbus.

Nowy Airbus A220-300

Dokładnie 24 sierpnia o godzinie 00:55 LZ-LON wylądował na lotnisku w Sofii po dwóch kolejnych lotach z centrum produkcyjnego Airbusa w Mirabel do Oslo, a następnie z Oslo do Sofii.
 
Bułgarskie linie lotnicze kontynuują odnawianie swojej floty o nowe, bardziej ekologiczne i nowoczesne samoloty z rodziny Airbusów, które zapewniają wyższy poziom komfortu pasażerom w klasie biznes i ekonomicznej oraz są bardziej bezpieczne dla środowiska w porównaniu do poprzednich samolotów, które zastąpiły.
 
LZ-LON to drugi samolot modelu A220-300. Pierwszy model tego typu, LZ-ROM, został dostarczony w czerwcu i już wykonuje regularne loty na trasach krajowych i międzynarodowych. Do końca roku spodziewana jest dostawa kolejnego, zupełnie nowego A220-300.

Korzyści dla pasażerów

Wymiana taboru lotniczego przez Bulgaria Air to kolejny dowód na to, że bułgarski przewoźnik sukcesywnie i konsekwentnie realizuje swoją strategię mającą na celu poszerzenie zakresu oferowanych przez siebie usług i podwyższanie jakości obsługi z korzyścią dla pasażerów i ich komfortu.
 
Nowe samoloty typu A220-300 posiadają 8 miejsc w klasie biznes i 135 w klasie ekonomicznej. Konfiguracja siedzeń 3 na 2 zapewnia szersze przejście i sprawia, że 80% pasażerów będzie mogło zająć miejsca zgodnie z ogólnymi preferencjami pasażerów czyli przy oknie lub przy przejściu.
 
Inne plusy to szersze siedzenia w klasie biznes i ekonomicznej, porty USB do ładowania urządzeń elektronicznych oraz zwiększona pojemność luków bagażowych.
 
Zwiększenie o 50% wielkości iluminatorów w porównaniu z poprzednim A320 sprawia, że kabina staje się jeszcze jaśniejsza, przytulniejsza i można podziwiać niesamowite widoki z wysokości 10 000 m.
 
A220 zużywa o 25% mniej paliwa, ma zmniejszoną o 25% emisję gazów oraz poziom emitowanego hałasu o 34% w stosunku do starszego pokolenia samolotów.
 
Wszystko to sprawia, że A220 jest lepiej przystosowany do lotnisk w pobliżu obszarów miejskich, a eksploatacja samolotu to kolejny krok w realizacji zielonej polityki linii lotniczej.
 
Gdy tylko zakończy się proces rejestracji, samolot wejdzie do komercyjnej eksploatacji i będzie obsługiwał pasażerów Bulgaria Air na trasach krajowych i międzynarodowych.
 
Państwowy przewoźnik oferuje wygodne godziny lotów w okresie letnim, co daje pasażerom większe możliwości planowania czasu wolnego, szybką i łatwą możliwość zamówienia dodatkowego bagażu i wyboru miejsca w samolocie przez Internet.
 
Zapraszamy na pokład Bułgaria Air!Autor: Przyblizamybulgarie
Napisz komentarz