Bułgarski INSAIT wśród liderów sztucznej inteligencji

Instytut INSAIT przy Uniwersytecie Sofijskim jest jedynym przedstawicielem Europy Wschodniej w Światowym Sojuszu na Rzecz Sztucznej Inteligencji. Jest jedną z około 50 organizacji na świecie, które otrzymały zaproszenie do udziału w historycznym pierwszym na świecie globalnym Sojuszu na Rzecz Sztucznej Inteligencji.

IBM i Meta

Inicjatywa wyszła ze strony IBM i Meta i ma na celu zgromadzenie największych umysłów świata z sektora prywatnego, środowiska akademickiego i instytucji w imię budowania otwartej, bezpiecznej i odpowiedzialnej sztucznej inteligencji. Obie firmy ogłosiły to kilka dni temu w USA.
 
We wspólnym oświadczeniu IBM i Meta podkreśliły, że jest to kluczowy moment dla rozwoju sztucznej inteligencji i jej przyszłości. Technologie te niemal codziennie stwarzają nowe możliwości, które mogą ulepszyć sposób, w jaki pracujemy, żyjemy, uczymy się i komunikujemy się ze sobą.

Sojusz na Rzecz Sztucznej Inteligencji

Całkowita liczba członków Sojuszu została starannie dobrana i obejmuje jedne z najlepszych uniwersytetów i ośrodków rozwoju na świecie. Bułgarski INSAIT znalazł się tym samym obok takich wiodących instytucji naukowych jak NASA, CERN, obok uniwersytetów Harvard, Yale, Berkeley, ETH Zurich itp., oraz takich firm technologicznych jak Sony, Linux, Intel, AMD i Dell. INSAIT jest nie tylko członkiem Sojuszu, ale jest wśród założycieli inicjatywy, której celem jest zmiana przyszłości sztucznej inteligencji na świecie.
 
O światowym wymiarze projektu najlepiej świadczą cyfry. Łączny budżet na działalność rozwojową organizacji wchodzących w skład Sojuszu przekracza 80 miliardów dolarów rocznie, liczba zatrudnionych wynosi łącznie 1 milion osób, a liczba studentów 400 tys.

Cele

Sojusz kładzie nacisk, aby przyszła transformacja odbyła się w oparciu o otwartą współpracę i wykorzystanie wiedzy specjalistycznej jak najszerszego grona organizacji, zarówno małych firm, środowisk akademickich, agencji naukowych, jak i dużych przedsiębiorstw, instytucji itp. Muszą one stać się motorem ewolucji sztucznej inteligencji, a jednym z takich ośrodków, które mają potencjał, aby znaleźć się wśród sił napędowych tej transformacji, jest bułgarski INSAIT.Autor: Przyblizamybulgarie
Napisz komentarz