Bułgarski wynalazek do badania stresu

Bułgarski wynalazek do monitorowania stresu pojawi się na rynku w ciągu dwóch lat.

Innowacyjny wynalazek

Test My Stress to innowacja nie tylko na rynku bułgarskim, ale także na rynku światowym. Obejmuje kompleksowe monitorowanie i dostarcza dokładne wyniki umożliwiające zapobieganie stresowi, co korzystnie wpłynie zarówno na nasze zdrowie psychiczne, jak i fizyczne.

Test My Stress

Test My Stress to w pełni bułgarski wynalazek, wspierany i finansowany z funduszy norweskich we współpracy z Sofia Tech Park - laboratorium sztucznej inteligencji i systemów CAD oraz superkomputerem Discoverer.
 
Projekt Test My Stress ma na celu zajęcie się głębokim problemem społecznym, który wiąże się z faktem, że we współczesnym społeczeństwie poziom stresu jest niezwykle wysoki.

Indywidualna ocena stresu

Jak poinformowała prof. Dr Juliana Jordanowa - kierownik zespołu naukowego Test My Stress, produkt powinien pojawić się na rynku w ciągu 2 lat i funkcjonować jako narzędzie, które będzie w stanie dokonywać zindywidualizowanej oceny stresu.
 
Jej zdaniem, chociaż nie ma obecnie pomiarów tego, jaki dokładnie jest poziom stresu u ludzi, powszechnie wiadomo, że jest on znacznie podwyższony, co stanowi problem, ponieważ podwyższony poziom stresu, zwłaszcza jeśli ma charakter przewlekły, może prowadzić do poważnych nieprawidłowości i dysfunkcji organizmu.

Najważniejsza profilaktyka

Według prof.dr Jordanowej brak interwencji na czas może prowadzić do pojawienia się poważnych chorób somatycznych.
 
W ramach projektu Test My Stress , uwzględniając najnowsze odkrycia neuronauki i najnowsze badania, opracowano paradygmaty neurokognitywne, które mogą obiektywnie ocenić, które funkcje poznawcze są upośledzone.

Jaki materiał jest badany?

Prof. Dr Milen Bogdanow, konsultant, ekspert z Wydziału Chemii i Farmacji Uniwersytetu Sofijskiego, wyjaśnił, że Test My Stress zajmuje się analizą hormonów stresu w nietypowych matrycach, takich jak włosy i paznokcie.
 
„Celem jest sprawdzenie, czy poziom stresu osiągnął poziom chroniczny, zanim osiągnął stan patologiczny”. „Niekonwencjonalne matryce pokazują przewlekły stan człowieka. Jesteśmy o tym przekonani." dodał Bogdanow.
 
A więc relaksujcie się Kochani, nad morzem, w górach, na działce, z butelką szumenskiego, burgaskiego, z ajraem czy bozą, ale koniecznie zawsze z nami!Autor: Przyblizamybulgarie
Napisz komentarz