Internet mobilny w Bułgarii w TOP 20

Co łączy Wielką Brytanię, Luksemburg, Szwajcarię, Francję, Niemcy, Izrael, Tajwan i Japonię? We wszystkich tych krajach internet mobilny jest znacznie wolniejszy niż w Bułgarii!

Szybkość

Według najnowszych danych na koniec 2023 r. w rankingu Speedtest Global Index, Bułgaria znajduje się w pierwszej dwudziestce pod względem szybkości Internetu mobilnego. Średnia prędkość pobierania w Bułgarii wynosi 94,58 Mb/s. Dla porównania w Japonii jest ona dwukrotnie niższa i wynosi 46,28 Mb/s.

Dostępność

Od lat Bułgaria tradycyjnie zajmuje wysokie miejsca w światowych rankingach pod względem szybkości i dostępu do Internetu. Według brytyjskiego badania opublikowanego w AatlasandBoots Internet w Bułgarii jest nie tylko szybki, ale jest także jednym z najbardziej dostępnych na świecie. Jego cena jest drugą najtańszą ceną w UE i szóstą najtańszą w Europie.
 
Może też dlatego coraz częściej i coraz chętniej zamieszkują tu cudzoziemcy, którzy mogą swoją pracę wykonywać zdalnie. Wśród nich jest również niemało Polaków.Autor: Przyblizamybulgarie
Napisz komentarz