Jakie jest wstępne nastawienie do szczepień

Duża część Bułgarów, jak wynika z ogólnokrajowego badania Exacta Research Group przeprowadzonego w dniach 12-20 marca, z własnych środków, przemyślała już swoje stanowisko w sprawie szczepień przeciw Covid.

Przebadano 1005 dorosłych osób, w różnych skupiskach i rejonach kraju.

Zdaniem socjologów nastawienie do szczepień zmienia się w wyniku nieustającej pandemii i stale rosnącej od początku marca, liczbie zakażonych w kraju.

Dane pokazują, że 40,6% Bułgarów postrzega szczepienia jako coś nieuchronnego i nieuniknionego, co wcześniej czy później może im zapewnić powrót do normalnego życia.

Kolejne 6,7% badanych zadeklarowało, że jest już zaszczepiona, a 15,5% zapisało się i oczekuje na szczepienie.

Zatem łącznie 62,8% ankietowanych Bułgarów uważa, że ich droga do przyszłego normalnego życia prowadzi przez szczepienia.

Z badania wynika również, że obecnie najwięcej zaszczepionych to mieszkańcy Sofii (stolica), osoby wykształcone, osoby w wieku od 40 do 50 lat, a także osoby 60+.

Wśród osób, które zadeklarowały, że zapisały się i czekają na szczepienia są najczęściej mieszkańcy stolicy, osoby z wyższym wykształceniem oraz osoby powyżej 30 roku życia.

Porównanie tych danych z wcześniejszymi danymi Exacty pokazuje, że osoby, które do niedawna nie były zdecydowane w sprawie szczepień, coraz wyraźniej zaczęły postrzegać szczepienie jako warunek konieczny, aby móc prowadzić normalne życia.

Należy oczekiwać, że nastawienie wobec szczepień nadal będzie się zmieniać w tym kierunku - podała agencja socjologiczna.


Autor: Przyblizamybulgarie
Napisz komentarz

Przybliżamy Bułgarię
Dziękujemy za komentarz, ale pozwoli Pani, że każdy z nas zostanie przy swoim zdaniu, prawda?
FB: 25-03-02
oczywiscie
Przybliżamy Bułgarię
Skłanialibyśmy się raczej do stwierdzenia, że jesteśmy realistami i wiemy co dla nas w rzeczywistości jest dobre, a nie, że ktoś wyprał nam mózg.
FB: 25-03-01
czy posiadacie Panstwo wiedze, ze aby dopuscic szczepionke na rynek potrzebne sa badania, ktore trwaja latami? Druga sprawa tak jak szczepionka przeciwgrypowa szczepionka nie chroni. Zamiast wierzyc mediom warto edukowac sie.