Jakie są zdaniem Ministerstwa Turystyki prognozy na 2022 rok?

Jakie są zdaniem Ministerstwa Turystyki prognozy na 2022 rok?

W tej chwili liczba planowanych czarterów na sezon letni 2022 jest niewielka, ale jest to zupełnie normalne, biorąc pod uwagę, że do rozpoczęcia kolejnego sezonu letniego pozostało jeszcze ponad 8 miesięcy. Dane po październiku 2021 r. pozwolą na pełniejszą prognozę na nadchodzący sezon letni 2022.

Oczekiwania na sezon letni 2022 są takie, że wiodące rynki pozostaną bez zmian: najwięcej turystów krajowych, potem Rumunia, Polska, Czechy, Ukraina itd.

Głównym wyzwaniem jest przywrócenie napływu turystów z Wielkiej Brytanii, Rosji, Izraela itp.

Nie oczekuje się osiągnięcia poziomu sprzedaży z 2019 roku przed 2024 r., zwłaszcza w zorganizowanej turystyce zagranicznej.

Ważne jest, aby sezon letni 2022 wystartował na czas. Tegoroczny sezon na wielu rynkach m.in. niemieckim zaczął się z dużym opóźnieniem.

Oczekuje się, że wzrost ilości osób zaszczepionych będzie miał pozytywny wpływ na turystykę w 2022 roku.

Reasumując, oczekuje się, że wraz z postępem szczepień sytuacja stopniowo ustabilizuje się i sezon letni 2022 będzie udany.

A więc REZERWUJ swoje wakacje w Bułgarii. Oferty na 2022 już wystartowały! 


Autor: Przyblizamybulgarie
Napisz komentarz

Przybliżamy Bułgarię
Już wkrótce nadarza się doskonała okazja, aby wyrazić swoją opinię i zaapelować o zwolnienie z testów polskich turystów. Na targach w Poznaniu, 24.09 o godz. 14.30 będzie prezentacja Bułgarii jako bezpiecznego i całorocznego kierunku, w której uczestniczyć będą ważne osoby ze świata bułgarskiej turystyki. Po prezentacji będzie czas na pytania, sugestie o możliwościach rozszerzenia współpracy. Jest to dokonała okazja, aby przedstawić swoje opinie, pomysły i mamy nadzieję, że dobrze wykorzystacie Państwo tę możliwość. Link do tego wydarzenia i bezpłatnej rejestracji: https://tour-salon.pl/…/bulgaria-caloroczny-kierunek…/…
FB: 22-09-1
Wystarczy nie wymagać szczepień ani testów jak zrobiły niektóre kraje i turystyka +200% ale cóż jak ktoś nakazuje....pod pseudo pandemią robić testy które wychodzą jak się uda....dobrze że Bułgaria jest krajem w którym ludzie jeszcze myślą i nie chcą się szczepić....