Laboratorium medyczne w w Burgas - najnowocześniejsze w Bułgarii

W tych dniach miało miejsce w Burgas otwarcie najnowocześniejszego laboratorium medycznego w Bułgarii. Jest ono wyjątkowe nie tylko dla naszego kraju, ale także dla Półwyspu Bałkańskiego.

Nowe laboratorium Lina

W tym roku laboratorium LINA obchodzi 23. rocznicę powstania, a urodziny zbiegły się z planowanym od dawna otwarciem nowej bazy.
 
Nowe laboratorium to unikalny kompleks technologiczny, który wznosi diagnostykę laboratoryjną na nowy poziom.
 
Nowe laboratorium LINA w Burgas spełnia najwyższe standardy dla rozwiązań diagnostycznych, w tym w zakresie biochemii, immunologii, diagnostyki tkankowej i molekularnej. Zapewnia nie tylko szeroki zakres testów diagnostycznych, ale i dokładny i wiarygodny wynik. To pełna automatyzacja i najnowsze rozwiązania IT.

O założycielu

„Moje marzenie się spełniło! To była rzecz, o której przez tyle lat myśleliśmy, planowaliśmy i wreszcie osiągnęliśmy”. – powiedział założyciel Liny dr Wasil Kostadinow.
 
Zapewnił też, że każdy zaoszczędzony grosz zostanie wykorzystany na zakup sprzętu i przeszkolenie personelu do jego obsługi. „Myślę, że w ten sposób przyczynimy się do tego, aby życie Bułgarów było coraz lepsze” – powiedział.

Od tego się zaczęło

Wszystko zaczęło się 15.06.1999. Wówczas dr Kostadinow otworzył małe laboratorium w Burgas przy ul. Republikańskiej, wyposażone w półautomatyczny analizator biochemiczny. 23 lata później laboratorium LINA posiada 55 punktów pobrań w 21 miastach oraz w pełni zautomatyzowany proces przedanalityczny, analityczny i poanalityczny zarządzany przez sztuczną inteligencję.
 
Niesamowite, prawda? Ale droga nie była łatwa. Zaczęło się od dwóch osób, a teraz jest to duży i doświadczony zespół, który wyróżnia się wysokim profesjonalizmem i niekwestionowaną jakością działania.
 
W uroczystościach otwarcia nowego laboratorium Liny brało udział mnóstwo oficjalnych gości, było uroczyste przecięcie wstęgi, tort i wspaniała oprawa muzyczna.
 
Brawo Lina!Autor: Przyblizamybulgarie
Napisz komentarz