Nowe inwestycje - skatepark i ścieżka edukacyjna

W ramach przygotowań do kolejnego sezonu letniego gmina Nesebyr realizuje dwa nowe projekty, które z pewnością ucieszą nie tylko turystów.

Skatepark w Neseberze

W Nowym Nesebyrze, na północnym brzegu powstanie skatepark czyli tor z przeszkodami do uprawiania sportów ekstremalnych, a od wsi Koszarica (Kosharitsa) do Płazowec (Plazovets) zostanie poprowadzona ścieżka ekologiczna.
 
Budowę skateparku zaplanowano już na jesień 2021 roku. Jednak ze względu na niestabilną sytuację polityczną w Bułgarii, prawie wszystkie inwestycje kapitałowe w infrastrukturę w całym kraju od dwóch lat były „zamrożone”.
 
Nowy skatepark dzięki szerokiej gamie sprzętu i przeszkód, stworzy nowe możliwości do treningów, ćwiczeń, nauki i doskonalenia nowego zestawu trików skateboardowych.
 
Jest on przeznaczony zarówno do użytku indywidualnego, jak i do organizacji zawodów. Skorzystają z niego także najmłodsi – miłośnicy hulajnóg, rolek i rowerów. Dzieci będą miały tutaj wygodne i bezpieczne miejsce do zabawy i uprawiania hobby.
 
Skatepark będzie certyfikowany przez Bułgarską Federację Skateboardingową (Deskorolkową) do organizowania i przeprowadzania turniejów i mistrzostw.

Ścieżka edukacyjna

Nowa ścieżka ekologiczna będzie miała 4630 m długości i będzie prowadzić od wsi Koszarica do Płazowec wzdłuż istniejącej drogi leśnej. Będzie można po niej spacerować, jeździć rowerem lub samochodem.
 
Najszybszy dojazd do niej będzie z głównej drogi Burgas - Warna. Projekt przewiduje, aby były tutaj miejsca do posiedzenia typu hamak lub pniak, wykonane z dębu, buka, grabu lub innego twardego drewna, platforma widokowa z panoramicznym teleskopem oraz źródełko (czeszma), gdzie będzie można ugasić pragnienie i odpocząć.

Program Morski i Rybacki

Oba projekty będą realizowane ze środków programu operacyjnego „Program Morski i Rybacki”, a umowy o dofinansowanie zostały już podpisane.Autor: Przyblizamybulgarie
Napisz komentarz