Save travels

Dnia 23 kwietnia Minister Zdrowia Bułgarii ogłosił, że od 1 maja będą trzy sposoby wjazdu do Bułgarii:

✔︎ ze świadectwem szczepień potwierdzającym ukończony cykl szczepień przeciwko Covid,
✔︎ z ujemnym wynikiem testu PCR lub testu antygenowego. Rodzaje dopuszczalnych testów antygenowych zostaną ogłoszone na stronie internetowej bułgarskiego Ministerstwa Zdrowia i będą zgodne z testami zatwierdzonymi przez Unię Europejską,
✔︎ z dokumentem potwierdzającym przebycie Covid, nie później niż 6 miesięcy przed datą wjazdu do Bułgarii.

Oczekuje się, że przedsięwzięte środki będą podobne do środków przyjętych przez inne kraje, takie jak Chorwacja, Grecja czy Turcja i prawie takie same, jak te, które Komisja Europejska wprowadzi rozporządzeniem dla całej Unii na przełomie maja i czerwca.

Pozostaje jednak otwarte pytanie na jakich zasadach turyści będą mogli wrócić do swojego kraju. Czy będą musieli wykonać testy PCR lub testy antygenowe, czy po powrocie będą musieli poddać się kwarantannie lub jakimkolwiek innym ograniczeniom.

Zgodnie z informacjami bułgarskiego Ministerstwa Zdrowia, jeśli podczas pobytu w Bułgarii, turysta wykaże oznaki Covid, to do czasu przybycia lekarza pozostanie w swoim hotelu, w „izolatce”, a następnie w zależności od decyzji lekarza, zostanie poddany dalszej kwarantannie lub zostanie skierowany na leczenia szpitalnego.

Nie zapadła jeszcze decyzja czy podobnie jak w zeszłym roku, w kurortach Złote Piaski, Albena i Słoneczny Brzeg, zostaną wyznaczone hotele „sanitarne”, w których będą w razie konieczności kwaterowani wszyscy turyści z okolicznych hoteli i miejscowości poddani kwarantannie, czy też pozostaną oni w swoich hotelach. Oczekuje się, że ewentualne koszty ich pobytu lub leczenia w szpitalu zostaną pokryte z ich ubezpieczenia zdrowotnego.

W Bułgarii zaleca się szczepienie wszystkich pracowników sektora turystycznego mających kontakt z turystami.

W tym roku hasło reklamowe brzmi: Bułgaria - Twoje bezpieczne letnie wakacje!

Zapraszamy do oglądnięcia spotu reklamowego.

 


Autor: Przyblizamybulgarie
Napisz komentarz

FB: 26-04-09
To że jesteśmy w dupie to jasne. Najgorsze że zaczynamy się w niej urządzać.
FB: 26-04-08
Idiotyzm goni idiotyzm. Testy gowno warte, maseczki nie chronia a propaganda zniewolenia trwa w najlepsze.
FB: 26-04-07
spróbujcie przyspieszyć 2 dawkę, wiem że to czasem się udaje
FB: 26-04-06
Co do zaświadczeń o szczepieniach to dotyczy dwóch dawek z czego ostatnia dawka nie może być podana w krótszym czasie niż 14dni przed przybyciem do Bułgarii. Nam brakną 4 dni 1 dawka 01.05 a druga 05.06 wylot mieliśmy 15.06 więc musimy zrezygnować z wylotu w tym roku
Przybliżamy Bułgarię
Tak, test antygenоwy musi być przetłumaczony w języku angielskim. Oczekiwamy że do piątku zostaną ogłoszonych które są te16 testów antygenowych, które będą uznane przy wjeździe do Bułgarii. Natychmiast poinformujemy Państwo, jakie są te testy.
FB: 26-04-05
Test antygenowy musi być przetłumaczony w języku angielskim
FB: 26-04-04
ok. Dziekuje bardzo
FB: 26-04-03
Trzymajcie rękę na pulsie i od razu informujcie! I lobbujcie, żeby dzieci chociaż do 10 lat zostawić w spokoju jeśli nie mają objawów. Testy są nieprzyjemne i niemiarodajne, a poza tym rozpacz dziecka, które całe życie czekało na dwa tygodnie plażowania nad morzem Czarnym??? Ja się nie podejmuję uspokajać. ???? Informujcie nas! Pozdrawiamy!!
Przybliżamy Bułgarię
Jeszcze nie podchodzą Nie było jeszcze słowa o dzieciach. Zdajemy sobie sprawę jak wszystkie te informacje są dla wielu bardzo ważne i dlatego informujemy za każdym razem gdy ktoś coś powie. Nawet gdy nie są to takie konkrety jak byśmy sobie życzyli
Przybliżamy Bułgarię
Tak. Jest już rozporządzenie. Najważniejsze punkty podamy w u nas na stronie o godz. 8.0
FB: 26-04-02
Bardzo dobre wiadomosci. Ciekawe tylko jak podchodza do kwestii dzieci np 6 letnich. Przeciez nikt chyba nie liczyl, ze bedzie wjazd bez niczego.
Przybliżamy Bułgarię
O ile wiemy to okres między szczepieniami może być krótszy. Można poprosić o wcześniejszy termin. Jeżeli jeszcze nie jest Pan zaszczepiony to skąd Pan zna datę drugiej szczepionki? Przecież podają ją dopiero po 1 szczepieniu. No i wreszcie są jeszcze szybkie testy. Może więc będzie można pojechać?
FB: 26-04-01
Czy sa juz pewne informacje, czyli czy Bułgaria opublikowała rozporządzenie. Jutro jest już Święto w Bułgarii a obecne jest do soboty. Co będzie dalej?