Słoneczny Brzeg wśród najtańszych wakacyjnych miejsc w Europie

Po trudnych dla turystyki latach odrodziły się podróże, a biura podróży i hotele odnotowują wzrost ilości rezerwacji. Wzrosły jednak niestety także ceny wyjazdów.

Ranking gdzie najtaniej wypocząć

Wielu podróżnym trudno sprostać podwyżce cen, zwłaszcza przy tak wysokich kosztach utrzymania i inflacji. W ostatnich dniach Post Office opublikował coroczny raport Holiday Money Report, pokazujący gdzie można najtaniej wypocząć.
 
Raport klasyfikuje destynacje na świecie pod względem ich przystępności cenowej, co być może pomoże niektórym przy wyborze wakacyjnego kierunku.

Wzrost cen

Jest też zła wiadomość, choć chyba wszyscy się tego spodziewaliśmy. Jak donosi Euronews, ceny posiłków, napojów i innych podstawowych produktów turystycznych wzrosły w 80% kurortów i miast na całym świecie.

Pozytywny trend

Mimo jednak rosnących kosztów Post Office ustalił, że ankietowani wolą podróżować za granicę, a tylko 27% spodziewa się w tym roku ograniczyć wydatki na wakacje.

Co porównywano?

Aby określić najtańsze kierunki wyjazdowe na świecie na rok 2023, w raporcie porównano koszty ośmiu podstawowych produktów turystycznych, w tym kawy, piwa, kremu do opalania i trzydaniowego posiłku w restauracji.

Marmaris w Turcji

Według tych kryteriów okazało się, że najtańszym kierunkiem wakacyjnym w Europie na rok 2023 jest Marmaris. Jeśli chcesz cieszyć się słońcem i morzem za niewielkie pieniądze, czeka na Ciebie turkusowe wybrzeże Turcji.
 
Podobnie jak w wielu innych miejscach, ceny tutaj z powodu inflacji i 55-procentowego wzrostu płacy minimalnej w barach i restauracjach w stosunku do zeszłego roku wzrosły ponad dwukrotnie, ale pomimo tego jak podaje raport, możesz tu kupić kawę za 1,65 €, butelkę piwa za 3,40 € i cieszyć się trzydaniowym menu dla dwóch osób, z domowym winem, za około 45,60 €.

Algarve w Portugalii

Na drugim miejscu jest Algarve w Portugalii. W tym rejonie znajdziesz najlepszy stosunek jakości do ceny. Chociaż ceny wzrosły o jedną trzecią od zeszłego roku, to na wybrzeżu portugalskim można znaleźć najtańszą kawę ze wszystkich ankietowanych miejsc na świecie za jedyne 0,92 € i wino za 2,06 €.

Słoneczny Brzeg w Bułgarii

Po Algarve według Holiday Money Report klasyfikuje się bułgarski kurort Słoneczny Brzeg, jako miejsce z tanim jedzeniem i tanimi napojami.
 
Z analizy wynika, że filiżanka kawy w bułgarskim kurorcie kosztuje 1,09 €, a butelka piwa – 2,18 €. Słoneczny Brzeg to również najtańsze miejsce w Europie, gdzie można zjeść trzydaniowy posiłek dla dwojga z winem w cenie nieco ponad 41 €.
 
Post Office rekomenduje turystom, aby koniecznie spróbowali bułgarskiej rakiji.

Najdroższy kierunek

Na końcu, jako najdroższy kierunek wakacyjny w 2023 roku wskazano stolicę Islandii – Rejkiawik. Miasto z uderzającą nowoczesną architekturą i basenami geotermalnymi jest jednym z najdroższych miejsc do jedzenia i picia w Europie.
 
Oferuje wspaniałe piwa rzemieślnicze i tętniące życiem kluby nocne, ale jedzenie poza domem może nadwyrężyć Twój portfel. Butelka piwa lub kieliszek wina kosztuje średnio 10,25 €, a jeśli planujesz zjeść w restauracji, przygotuj się na rachunek w wysokości około 156 euro za trzydaniowy posiłek dla dwojga z domowym winem.
 
A więc może Bułgaria? Jeśli jeszcze nie jesteś przekonany to czytaj nasze artykuły devil
 
A dla bardziej dociekliwych raport.Autor: Przyblizamybulgarie
Napisz komentarz