Studiuj medycynę, stomatologię w Europie

Wkrótce w Polsce matury. Wielu młodych ludzi zastanawia się co i gdzie studiować. Bez wątpienia jednym z najbardziej poszukiwanych zawodów jest zawód lekarza.

Bezpłatny webinar online

31 marca Uniwersytet Medyczny w Plewen organizuje bezpłatne seminarium online w j.angielskim pt. Studiuj medycynę/stomatologię w Europie, na którym z pewnością znajdziesz odpowiedzi na wiele nurtujących Cię lub Twoich bliskich pytań.
 
Dowiesz się jakie uczelnie medyczne oferują nauczanie w j. angielskim, jakie są programy, warunki przyjęć, czesne i koszty utrzymania itd.

Uniwersytet Medyczny w Plewen

Uniwersytet Medyczny w Plewen został założony w 1974 roku. Jest wysoko oceniany i uważany za jeden z wiodących centrum edukacyjnych i badawczych w Bułgarii i Europie. Priorytetem jest rozwój chirurgii robotycznej i telemedycyny, co sprawie, że przyciąga z roku na rok coraz więcej bułgarskich i zagranicznych studentów.
 
Uczelnia prowadzi nauczanie na 14 specjalnościach, 4 studiach magisterskich i 10 licencjackich w 4 dziedzinach zawodowych - medycynie, farmacji, ochronie zdrowia i zdrowiu publicznym.
 
Dziś Uniwersytet Medyczny w Plewen to duży kompleks obejmujący bazę edukacyjną, instytut badawczy, nowoczesną bazę przedkliniczną oraz dwa szpitale uniwersyteckie.
 
Uniwersytet posiada trzy systemy robotyczne - do nauczania, badań i leczenia w dziedzinie ginekologii, urologii i chirurgii ogólnej.

Nowoczesne zaplecze

W 2007 roku w tutejszym uniwersytecie otwarto jedyne w Europie Wschodniej i na Półwyspie Bałkańskim Telekomunikacyjne Centrum Endoskopii z eksperymentalną salą operacyjną i wirtualną salą z symulatorami.
 
Centrum wyposażone jest w najnowocześniejszy sprzęt w dziedzinie chirurgii endoskopowej. Wybudowano dwie amfiteatralne sale szkoleniowe z audiowizualną siecią konferencyjną do komunikacji poza granicami kraju.
 
System umożliwia stałą komunikację pomiędzy chirurgiem podczas operacji, salą konferencyjną i operacyjną, a także ośrodkami diagnostyki i terapii w kraju i za granicą.
 
Zainstalowano nowoczesny stół medyczny 3D. Ten wirtualny stół medyczny to innowacyjny portal edukacyjny, który oprócz szkoleń służy do planowania operacji i przygotowania przedoperacyjnego.
 
Jedna z sal w centrum działa jako studio 3D do pokazów chirurgii na żywo, gdzie studenci i lekarze mają możliwość zanurzenia się w trójwymiarowej anatomii człowieka i uczestniczenia w operacji oczami chirurga.
 
Uczelnia daje studentom, doktorantom i absolwentom niepowtarzalną możliwość studiowania na zaawansowanym sprzęcie.

Studia w j. angielskim

Uniwersytet Medyczny w Plewen znany jest jako pierwsza uczelnia w kraju, która w 1997 roku wprowadziła kształcenie medyczne dla zagranicznych studentów w języku angielskim.

Studenci zagraniczni

Już blisko 20 roczników absolwentów zagranicznych lekarzy opuściło mury uczeni i odnosi sukcesy zawodowe na całym świecie - w USA, Europie, Indiach i Australii.

W roku akademickim 2021/2022 naukę rozpoczęło ponad 300 nowych zagranicznych studentów z 31 krajów, wśród nich najwięcej z Włoch, Indii, Wielkiej Brytanii, Japonii, Irlandii, Niemiec, Turcji i Grecji.
 
Są też studenci z Korei, Chin, Sri Lanki, Kanady, Libanu, Jemenu, Libii, Egiptu i Zimbabwe, a także po raz pierwszy z Turkmenistanu i Kosowa.

Zajęcia przygotowawcze

Aby studenci czuli się dobrze w nowym miejscu i szybko się zaaklimatyzowali prowadzone są wcześniej online zajęcia przygotowawcze, spotkania, wydarzenia, wirtualne spacery po uniwersytecie, bibliotece itp.
 
Przed rozpoczęciem zajęć studenci zagraniczni uczęszczają na kurs języka bułgarskiego, gdzie nie tylko uczą się języka, ale w ciekawej i zabawnej formie otrzymują dodatkową informację na temat Plewen i Bułgarii.

Oficjalne rozpoczęcie nowego roku akademickiego dla nowych zagranicznych studentów miało miejsce w tym roku 4 lutego, a od 14 lutego rozpoczęły się regularne zajęcia stacjonarne i studia.

O Plewen

Plewen to dobra miejscówka. Jest położony zaledwie 2 godziny jazdy od Sofii – stolicy Bułgarii i jest siódmym pod względem liczby ludności miastem w Bułgarii (ponad 100 tys. mieszkańców).
 
Znajdziesz tu wszystko czego zapragniesz i czego potrzebujesz, aby przeżyć największą przygodę w swoim życiu – studia!

Rejestracja i pożyteczne linki

Zarejestruj się i weź udział w bezpłatnym webinarze.
 
Więcej szczegółów o UM Plewen.Autor: Przyblizamybulgarie
Napisz komentarz