Wyższa Szkoła Marynarki Wojennej w Warnie

Wyższa Szkoła Marynarki Wojennej w Warnie jest na 4. miejscu w światowym rankingu uczelni morskich!

W tym roku mija 140 lat od założenia Szkoły Marynarki Wojennej im. Nikola Wapcarow w Warnie. Początkowo powstała w mieście Ruse, kiedy jeszcze rzeka była ważniejsza dla Bułgarii niż morze i była to najstarsza szkoła techniczna w Bułgarii. Po wielu punktów zwrotnych w swojej historii, w 1900 roku na stałe zagościła w Warnie.

Szkoła może pochwalić się wieloma osiągnięciami, w tym zeszłoroczne czwarte miejsce w rankingu Światowego Stowarzyszenia Uniwersytetów Morskich.

Zdaniem kapitana Kalina Kalinowa, zastępcy rektora w WSMW w Warnie, edukacja morska w Bułgarii jest na bardzo wysokim poziomie i opiera się na standardach Międzynarodowej Konwencji o Certyfikacji.

Uczelnia współpracuje z firmami zajmującymi się biznesem morskim na całym świecie. Posiada certyfikat japońskiego Ministerstwa Transportu.

Ciekawostką jest fakt, że aż 5% zagranicznych oficerów pływających pod japońską banderą to Bułgarzy, co potwierdza dobre przygotowanie bułgarskiej kadry.

Zdaniem Kalinowa, około 96% absolwentów uczelni w ciągu zaledwie roku od ukończenia studiów otrzymuje certyfikat i realizuje się na światowym rynku morskim. Warneńska WSMW przygotowuje doskonałych kapitanów statków, inżynierów okrętowych, mechaników i elektromechaników.

W Wyższej Szkole Marynarki Wojennej im. Nikola Jonkow Wapcarow w Warnie studiuje obecnie ponad 360 zagranicznych studentów, z 14 krajów, głównie z Grecji, Rosji, Ukrainy, Turcji, Rumunii, Angoli, Kataru, Kuwejtu.

Marzysz o karierze w marynarce? Pomyśl o studiach w Warnie na jednej z najlepszych uczelni morskich na świecie! Uczelnia bierze udział również w programie Erasmus+.


Autor: Przyblizamybulgarie
Napisz komentarz

FB: 19-01-01
" Пълен Напред" (tł. cała naprzód)