Czy wiesz kto zaprojektował dźwięki do Minecrafta

Czy wiesz kto zaprojektował dźwięki do Minecrafta?

Projektantem dźwięku jednej z najbardziej znanych gier elektronicznych na świecie jest 26-letni Bułgar - Rostislaw Trifonow, który pracuje w zespole jednej z najsłynniejszych gier elektronicznych na świecie - Minecraft.

Rostislaw ukończył liceum w Sofii, po czym kontynuował naukę na uniwersytecie w Anglii na kierunku technika muzyczna. Grami komputerowymi interesował się od dziecka.

Od dziecka też grał na pianinie i zajmował się muzyką elektroniczną. Już od tamtej pory fascynowało go tworzenie różnorodnych efektów dźwiękowych, bardziej eksperymentalnych stylów i własnych światów audio.

Od samego początku studiów w Anglii zaczął profesjonalnie tworzyć efekty dźwiękowe do gier startowych.

Jego pierwszym poważnym projektem była gra ARK: Survival Evolved, do której stworzył efekty dla dinozaurów, wszelkiego rodzaju fantastycznych stworzeń, magii i futurystycznej broni.

Potem zaczął pracować nad większymi projektami, efektami dźwiękowymi do hollywoodzkich trailerów np. „Co w duszy gra” Disneya i Pixara, który jest nominowany do Oscara za dźwięk.

Okazało się również, że rodzaj dźwięków, które tworzy, pasuje idealnie do Minecraftowego wszechświata.

Czasami dźwięki uzyskuje w sposób dość nieoczekiwany. Jeden z najlepszych dźwięków, jakie uzyskał pochodził z metalowej suszarki na naczynia, na której grał smyczkiem do skrzypiec i okazało się, że powstały dość przerażające, donośne i groźnie brzmiące dźwięki.

Obecnie Rostislaw mieszka w Sztokholmie, gdzie ma cały niezbędny sprzęt do projektowania dźwięków. Jednak nadal myśli o Bułgarii, gdzie rozwija firmę zajmującą się tworzeniem bibliotek dźwięków, kolekcji dźwięków.

W zespole, w którym, pracuje są ludzie, którzy pracowali nad Diablo 3, Hearthstone, Facebook, League of Legends i wieloma innymi znanymi projektami.

Trifonow marzy o tworzeniu dla drogich hollywoodzkich produkcji, a póki co nadal tworzy niesamowite efekty dźwiękowe z użyciem niestandardowych przedmiotów. 


Autor: Przyblizamybulgarie
Napisz komentarz