Najsilniejszy Bułgar i jego rekord 166 ton

Pociągnął 2 lokomotywy

Marijan Dimitrow z Płowdiw, który z dumą nosi tytuł najsilniejszego Bułgara, wyciągnął 166 ton w mniej niż minutę. Poradził sobie z dwiema lokomotywami o masie 83 ton każda.

Przygotowania do zawodów Strongmana

Pomimo ograniczonego czasu na treningi i możliwości finansowych, Dymitrow już przygotowuje się do nowych rekordów, a także do zawodów Strongmana.

Co na to Guinness?

Osiągnięcie z wyniku przyćmiła gorycz spowodowana podejściem Guinnessa, dla którego wynik nie był dość interesujący i zasugerowali, aby poprawić inne rekordy, na przykład „najdłuższe ciągnięcie samochodu na stadionie”, gdzie rekord wynosi 24 godziny i został ustanowiony przez mężczyznę chorego na raka.
 
„To nie w porządku poprawiać rekord w taki sposób. Szczerze mówiąc, skończyłem z Guinnessem. Zamiast tego oczekuję, że wynik zostanie uznany za rekord świata przez największą korporację Strongman w Stanach Zjednoczonych. Wysłałem dokumenty, czekam na odpowiedź” – powiedział bułgarski siłacz.

Potrzebny poważny sponsor

W międzyczasie przygotowuje się do wielu konkursów zagranicznych, choć jeszcze nie zdecydował, w których zawodach będzie startował. Otrzymał już kilka zaproszeń na Arnold Classic. Zastanawia się czy jechać do Niemiec czy RPA. Problem polega na tym, że musi pokryć prawie wszystkie wydatki, a bez poważnych sponsorów jest to trudne.

Na co dzień pracuje jako kryminalny dla policji w Płowdiwie, a każdą wolną chwilę spędza na siłowni.

Kolejny cel

Jego kolejnym wielkim celem jest pobicie własnego rekordu. Planuje pociągnąć 3 lokomotywy po 83 tony każda, czyli łącznie 249 ton!
 
A my trzymamy kciuki! W końcu mamy naszego Pudziana!Autor: Przyblizamybulgarie
Napisz komentarz