Piękna i utalentowana Maria Bakałowa

Maria Bakałowa to młoda bułgarska aktorka, która robi międzynarodową karierę. Urodziłą się w Burgas, studiowała w Sofii. Ma 24 lata i już po swoim pierwszym udziale w dużej hollywoodzkiej produkcji została nominowana do Złotego Globu w kategorii głównej roli kobiecej w komedii lub musicalu za rolę Tutara Sagdiewa w filmie „Borat 2”.

Sacha Baron Cohen uważał, że młodziutka aktorka zasługuje nawet na nominację do Oscara. Odegrała fantastycznie niezwykle trudną rolę i świetnie sobie z nią poradziła. Postać Tutara, którą zagrała jest pełna energii, szczerości i oryginalności. Patrząc się na nią, odnosi się wrażenie, że nie gra, a jest fotografowana w swoim naturalnym środowisku.

Co prawda nie udało jej się zdobyć Złotego Globu, jury wybrało jej rywalkę Rosamund Pike za rolę w filmie „Bardzo mi zależy”, ale nie zawsze wygrana jest najważniejsza. Ważna jest sama nominacja i walka o nagrodę. Jak sama aktorka mówi, jej sukces to ważny znak dla wielu innych aktorów i aktorek z Europy Wschodniej, którzy mają coś do pokazania w branży filmowej, ale nigdy nie mieli okazji tego uczynić, mogąc co najwyżej zagrać w trzeciorzędnym amerykańskim filmie kręconym w bułgarskim studiu filmowym New Boyana Films.

Trzymamy kciuki za jej karierę!


Autor: Przyblizamybulgarie
Napisz komentarz