Pomnik na Buzłudży w rankingu brytyjskiego Guardiana

Pomnik na Buzłudży znalazł się w rankingu Guardiana.
 
Pomnik na Górze Buzłudża znalazł się w rankingu Guardiana. Brytyjski dziennik wymienia sześć imponujących zabytków na całym świecie, które podróżnicy mogą zobaczyć z daleka, podróżując samochodem, pociągiem lub statkiem.

NIczym wieża kontrolna

Niedoceniony i niejasny, ten «sztab» Bułgarskiej Partii Komunistycznej z 1981 r. niewątpliwie zostanie pewnego dnia uznany za futurystyczne arcydzieło, a jego zarys przypomina raczej ogromną wieżę kontrolną samolotów – symbol nadziei, jaką ludzkość pokładała niegdyś w betonie i technologii” – napisał brytyjski Guardian.
 
Stoi „jak jakaś ogromna starożytna głupota na wierzchu nagiego szczytu o wysokości 1432 metrów na wschód od przełęczy Szipka w Starej Płaninie, prawdziwy Stonehenge, nieskażony żadnymi otaczającymi go elementami” – dodaje gazeta.
 
Guardian wyjaśnia również, że planuje się konserwację i renowację 35-tonowych mozaik ze szkła kobaltowego w celu przyszłego otwarcia jako atrakcji dla zwiedzających.

Pozostałe obiekty w rankingu

Pozostałe obiekty w rankingu to Zamek Conwy – jeden z najlepiej zachowanych zamków w północnej Walii, ikoniczny Most Howrah w Indiach, Piramidy w Gizie, Statua Wolności i słynna na całym świecie Katedra w Durham.
 
Jak widzicie, Buzłudża – jeden z najbardziej kontrowersyjnych pomników w Bułgarii znalazł się w doborowym towarzystwie!
 
Pozostaje tylko dylemat co z nim zrobić...Autor: Przyblizamybulgarie
Napisz komentarz