Płowdiw - jedno z najlepszych miejsc w Europie

W rankingu European Best Destinations 2022 tj. Najlepszych Europejskich Destynacji (celów podróży) Płowdiw zajął 4 miejsce!

Rywalizacja o tytuł najlepszego miejsca w Europie

Przez 21 dni ponad pół miliona podróżnych głosowało na swoje ulubione miejsca w Europie. Spośród 400 destynacji w Unii Europejskiej, 20 zostało wybranych spośród najlepszych w Europie w 2022 roku i rywalizowało ze sobą o tytuł najlepszej destynacji turystycznej.
 
Płowdiw znalazł się w czołówce. Miasto rywalizowało z 19 światowej sławy destynacjami w XIII edycji prestiżowego rankingu. Rywalizacja nigdy nie była tak zacięta.
 
Płowdiw był jedynym bułgarskim miastem, które wzięło udział w konkursie obok Londynu, Rzymu, Wiednia, Stambułu, Aten, Pragi itd.

Najlepsze destynacje w Europie

Pierwsze miejsce zajęła Lublana w Słowenii. Na drugim miejscu uplasowała się Marbella w Hiszpanii, a za nią Amiens we Francji. Płowdiw był tuż za podium.
 
1. Lublana, Słowenia
2. Marbella, Hiszpania
3. Amiens, Francja
4. Płowdiw, Bułgaria
5. Leuven, Belgia
6. Oradea, Rumunia
7. Londyn Wielka Brytania
8. Nijmegen, Holandia
9. Lahti, Finlandia
10. Stambuł, Turcja
11. Wybrzeże Amalfi, Włochy
12. Praga, Czechy
13. Rzym, Włochy
14. Bawaria, Niemcy
15. Ateny, Grecja
16. Clonakilty, Irlandia
17. Wiedeń, Austria
18. Lucerna, Szwajcaria
19. Graz, Austria
20. Kreta, Grecja

Korzyści dla najlepszych w rankingu

Spośród tych 20 miejsc, tylko pierwsze 5, które otrzymały najwięcej głosów, mogą używać tytułu European Best Destinations 2022 we wszystkich swoich komunikatach, mediach, reklamach i na stronach internetowych.
 
Mogą one również udostępniać ten tytuł i oficjalne logo swoim partnerom, miejscowym hotelom, restauracjom i sklepom.

Głosowanie

Łącznie kampania zebrała 528 069 głosów ze 182 krajów, z czego na Płowdiw oddano 51 024 głosów. 56% wszystkich głosów pochodziło z Europy, a pozostałe 44% spoza Europy.

Inne osiągnięcia Płowdiw

Od początku istnienia konkursu czyli od 2009 roku, Płowdiw jest również najczęściej wybieranym celem podróży w Bułgarii.
 
Forbes USA ogłosił również ponad 90 milionom podróżnych wiadomość, że Płowdiw zajmuje pierwsze miejsce w rankingu Najlepszego Miejsc Kultury w Europie.
 
Miasto zajmuje również I miejsce w rankingu Najlepszych Miast Romantycznych w Europie i Najlepszych Miejsc Winnych w Europie.

O Płowdiw

Czy wiesz, że Płowdiw, oprócz tego, że jest jednym z najlepszych europejskich celów podróży 2022, jest najstarszym nieprzerwanie zamieszkałym miastem w Europie i jednym z najstarszych na świecie?
 
Jako główny ośrodek kulturalny Bułgarii, Płowdiw zasłużenie zdobył tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2019.
 
W mieście znajdują się imponujące zabytki starożytności – teatr z I wieku, rzymski stadion z II wieku, starożytne forum. Wspaniałe przykłady rzymskiego dziedzictwa mozaikowego można zobaczyć w Bazylice Biskupiej w Filippopolis (IV–VI w.) oraz w Małej Bazylice Wczesnochrześcijańskiej (IV-VI w.) itp.
 
Najwspanialszą perełką miasta, kulturowym fenomenem, który urzeka pięknymi i bogato zdobionymi domami odrodzenia jest Stare Miasto. To magiczne miejsce, które żyje duchem bułgarskiego odrodzenia.
 
Najlepszym sposobem, aby naprawdę poznać Płowdiw, jest spacer po jego ulicach. Warto odwiedzić również dzielnicę Kapana, a później zanurzyć się w pokazie światła i muzyki Śpiewających Fontann w Ogrodzie Cara Symeona.
 
Płowdiw to miasto, w którym harmonijnie współgrają tysiącletnia historia, kultura i dziedzictwo. Starożytne i wieczne, artystyczne i nowoczesne, kosmopolityczne i romantyczne, to miasto jest tak urzekające i pełne życia – czytamy na stronie konkursu.

Odkryj Płowdiw

Odkryj najlepsze miejsca związane z kulturą w Europie. Poznaj wieki historii w muzeach zaliczanych do najlepszych muzeów w Europie, obok takich jak Luwr w Paryżu i Muzeum Brytyjskie w Londynie. Odkryj Płowdiw!
 
Inne nasze publikacje o Płowdiw znajdziesz na naszej stronie: www.przyblizamybulgarie.com
 Autor: Przyblizamybulgarie
Napisz komentarz