23 Błękitne Flagi zostały przyznane Bułgarii

Dwadzieścia dwie bułgarskie plaże i jedna przystań jachtowa Marina Dinewi otrzymają w tym roku nagrodę Błękitnej Flagi. Plaża Centralna w Świętym Własie po latach znalazła się ponownie na liście znakomitych plaż.

Rekordowa ilość

W porównaniu z rokiem poprzednim, w tym roku wyróżniono Błękitną Flagą o jedną plażę więcej. Nagrody zostaną wręczone podczas oficjalnej ceremonii, która odbędzie się w dniach 20–30 maja.
 
Decyzję o przyznaniu nagrody Błękitnej Flagi 23 obiektom w Bułgarii podjęło międzynarodowe jury programu w Kopenhadze. Dzięki temu niemal na całym bułgarskim wybrzeżu powiewać będą niebieskie flagi.
 
Najwięcej obiektów nagrodzonych w tym roku nagrodą ekologiczną Błękitna Flaga znajduje się na terenie gminy Nesebyr.

Prestiżowa nagroda

Błękitna Flaga jest najbardziej uznanym znakiem ekologicznym i standardem w turystyce, którym nagradzane są plaże i przystanie jachtowe na całym świecie, w tym w znanych bułgarskich kurortach.
 
Aby zdobyć nagrodę Błękitnej Flagi, zarządcy plaż i przystani jachtowych muszą spełnić szereg kryteriów związanych z jakością wody morskiej, informacją i edukacją ekologiczną, bezpieczeństwem, usługami i udogodnieniami.
 
Udział w programie Błękitna Flaga jest dobrowolny i zależy głównie od inicjatywy i ambicji koncesjonariuszy plaż.
 
Gotowi do lata? Bułgarskie plaże są już gotowe do sezonu i czekają może właśnie jeszcze na Ciebie!
 
Szukasz oferty? Kliknij tutajAutor: Przyblizamybulgarie
Napisz komentarz