Twierdza Owecz to wybór Bułgarów

Twierdza Owecz zdobyła głosy Bułgarów w corocznym konkursie turystycznym!

Znaczenie konkursu

Na ceremonii wręczenia dorocznych nagród w turystyce, objętym patronatem premiera, którego gospodarzem była Minister Turystyki Zaritsa Dinkova, podkreślono znaczenie turystyki, konkursu i rolę laureatów.
 
„Nasza turystyka jest częścią bułgarskiej polityki zagranicznej. Co roku pokazujecie oblicze kraju milionom obywateli Europy i macie znaczący udział w sukcesach Bułgarii” – powiedział premier w przemówieniu wideo do uczestników VIII ceremonii wręczenia Dorocznych Nagród Turystyki.
 
Minister Dinkova zwróciła z kolei uwagę, że turystyka jest wizytówką naszego kraju. To, co mamy, to ludzie, sztuka, kultura, nasza piękna przyroda oraz entuzjazm i pasja, aby rozwijać turystykę.

Twierdza Owecz

A kto został głównym laureatem i wizytówką kraju? W zakończonym konkursie turystycznym za rok 2023 najwięcej głosów Bułgarów zdobyła twierdza Owecz!
 
Obiekt mało znany wśród polskich turystów, a który w pełni zasługuje by znaleźć się na wakacyjnej mapie podróżujących na bułgarskie wybrzeże Morza Czarnego. Dogodnie usytuowany, w niewielkiej odległości od Warny (ok. 55 km), z diabelską wieżą, drewnianą kładką i wprost malowniczymi widokami.

Głosowanie

W głosowaniu internetowym wyłoniono laureatów nagród w 9 kategoriach konkursu. Każdy mógł głosować online na jednego kandydata w każdej kategorii (liczony był jeden głos z każdego adresu IP). Ministerstwo ogłosiło rozpoczęcie głosowania na finalistów pod koniec listopada i trwało ono do 5 grudnia.
 
Kandydatów, którzy zostali dopuszczeni do finałowej fazy konkursu i walczyli o nagrody, było około 100. Walczyli o 4 nagrody profesjonalne, 4 artystyczne i o nagrodę główną, w kategorii „Wybór Bułgarów”, która jest przyznawana dla najlepszego spośród wszystkich obiektów turystycznych znajdujących się na liście „100 krajowych” i „50 mało znanych” obiektów w Bułgarii.

Zwycięzcy

Nagrodę w kategorii „Wybór Bułgarów”, którą za 2023 rok otrzymała twierdza Owecz wręczyła Minister Turystyki Zaritsa Dinkova.
 
Zwycięzcy Dorocznych Nagród Turystycznych otrzymali dyplom i statuetkę przedstawiającą symbol piękna Bułgarii i znak rozpoznawczy konkursu – bułgarską różę.
 
Zwycięzcami w poszczególnych kategoriach są:
 • atrakcja turystyczna/obiekt/wydarzenie - Zajazd, wieś Neofit Rilski
 • turystyka specjalistyczna - Bulgarian Golf Tours
 • destynacja turystyczna - Wieś Neofit Rilski
 • innowacja – kemping z jurtami Naedno we wsi Neofit Rilski
Nagrody specjalne Ministerstwa Turystyki:
 • za osiągnięcia uznane na arenie międzynarodowej i zrównoważony rozwój turystyki – kurort Albena
 • za innowacje w dziedzinie turystyki – Yettel Bulgaria EAD
 • za osiągnięcia i innowacje w turystyce uznane w świecie - Kempinski Hotel Grand Arena Bansko
 • za innowacje w turystyce – hotelowy chatbot Umni.bg
 • za wkład w rozwój turystyki uzdrowiskowej i wellness w Bułgarii – prof. Siika Katsarova, Prezes Zarządu Bułgarskiego Związku Balneologii i Turystyki Uzdrowiskowej
 • za całościowy wkłada w rozwój turystyki - Blagoi Ragin, honorowy przewodniczący Bułgarskiego Stowarzyszenia Hoteli i Restauracji
 • wśród innych wyróżnionych znalazła się Meglena Plugchieva, ambasador Bułgarii na rynku niemieckim, austriackim i szwajcarskim.Autor: Przyblizamybulgarie
Napisz komentarz