20 i 21 maja 2022 na Bożym Moście

Zainspirowani zeszłorocznym sukcesem, organizatorzy koncertu „Most do nieba” postanowili zorganizować go również i w tym roku.

Uroczysty koncert

20 - 21 maja na Bożym Moście – fenomenie przyrody, odbędzie się uroczysty wielkanocny koncert charytatywny „Most do nieba”. Wydarzenie organizowane jest przez Neofita - patriarchę Bułgarii i metropolitę Sofii.

Program

W piątek 20 maja o godzinie 19.00 rozpocznie się pierwszy koncert z okazji Zmartwychwstania Pańskiego, święta św. Konstantyna i Heleny, a także dnia świętych braci Cyryla i Metodego, alfabetu bułgarskiego, oświaty i kultury oraz literatury słowiańskiej.
 
W sobotę 21 maja od godz. 11.00 rozpocznie się cykl ekscytujących chrześcijańskich przemówień, kazań i wykładów teologów i duchownych, a na łące przed jaskinią będzie można skosztować pysznej kuchni wraczańskiej (z okolic Wracy), spróbować jazdy konnej, strzelania z łuku czy wieczornego lotu balonem.
 
Drugi uroczysty koncert wielkanocny rozpocznie się o godz. 18.30. Podczas koncertu most przemieni się, będzie pięknie, artystycznie oświetlony co pozwoli jeszcze bardziej dostrzec jego piękno..
 
W świątecznym programie dwóch koncertów w lesie przed mistyczną jaskinią będzie można posłuchać uroczystych pieśni cerkiewnosłowiańskich, pięknych pieśni ludowych, arcydzieł muzyki klasycznej, recitali tekstów sakralnych.

Więcej o Bożym Moście.
 Autor: Przyblizamybulgarie
Napisz komentarz