Festiwal Świateł LUNAR po raz drugi oświetli Sofię

Prace artystów z całego świata zamienią najsłynniejsze budynki, parki i skwery w centrum bułgarskiej stolicy w prawdziwe dzieła sztuki.
 
Wydarzenie artystyczne zmieni centralną część miasta w ogromną i lśniącą galerię pod gołym niebem, w której bułgarscy i międzynarodowi artyści zaprezentują ekscytujące projekcje mappingu 3D i fantastyczne instalacje świetlne.

Kiedy?

Druga edycja Festiwalu Świateł LUNAR odbędzie się w Sofii w dniach 11-14 maja 2023 roku.

MP-Studio

Organizatorem i głównym zespołem artystycznym projektu jest bułgarskie studio efektów wizualnych MP-STUDIO we współpracy z jednym z najsłynniejszych festiwali światła na świecie Festival of Lights International.

Sukces I edycji

Ponad pół miliona mieszkańców i gości Sofii odwiedziło pilotażową edycję LUNAR w 2022 roku, a 14 artystów z trzech kontynentów stworzyło prace, które nadały nowe oblicze wieczornemu miastu.

Festiwal Świateł Lunar

W tym roku przez cztery kolejne wieczory publiczność będzie miała okazję zanurzyć się w ożywionych przez sztukę budynkach, parkach i skwerach. Artyści z całego świata będą opowiadać historie, pobudzać wyobraźnię i pokazywać nieograniczone możliwości tego rodzaju prac, stawiając bułgarską stolicę obok jednych z najbardziej innowacyjnych miast na świecie.

Co mówią organizatorzy?

„Po sukcesie pilotażowej edycji LUNAR w 2022 roku i ciepłym przyjęciu bułgarskiej publiczności byliśmy pewni, że nasze marzenie o przekształceniu festiwalu w tradycję wkrótce się spełni.
 
Nasze doświadczenia z podobnymi formatami na całym świecie pokazują, że impreza ma realną szansę stać się jedną z najbardziej udanych w Europie.

Dlatego i w tym roku wraz z podobnie myślącymi ludźmi przygotowaliśmy niezapomniane niespodzianki, aby zaoferować wysokiej jakości treści artystyczne wszystkim odwiedzającym z kraju i zagranicy” – powiedział Marin Petkow, założyciel MP-STUDIO i LUNAR oraz dyrektor artystyczny Festival of Lights International Productions GmbH.

Przesłanie

Przypomnijmy, że festiwal ma na celu nie tylko prezentację inspirującej sztuki, ale także przekazanie ważnych treści, takich jak znaczenie potencjału ludzkiego, ochrona planety, działania na rzecz ograniczenia i redukcji emisji dwutlenku węgla.
 
W trakcie festiwalu będą też zorganizowane bezpłatne szkolenia dla młodych talentów z zakresu nowoczesnych sztuk audiowizualnych.
 
Poznaj nowe, nowoczesne i inne oblicze Sofii! Zanurz się w inspirujący świat światła! Daj się uwieść magii!Autor: Przyblizamybulgarie
Napisz komentarz