Festiwal Wina i Dziedzictwa Kulturowego Avgustiada

Muzyka, taniec, pyszne jedzenie, wspaniałe wino i niezrównana historyczna atmosfera czekają na Ciebie we wrześniu w starożytnym Forum Augusta Trajana, w centrum Starej Zagory podczaskolejnej jużj edycji Festiwalu Wina i Dziedzictwa Kulturowego Avgustiada.

Ponad 250 win

Już ponad dziesięć lat z rzędu w Starej Zagorze spotykają się najlepsze winiarnie z Bułgarii i swoją premierę mają ciekawe i nowe kulinarne produkty i wina.
 
Festiwal rozpocznie się w NOC SZTUKI. Będzie okazja delektować się jednocześnie sztuką i lampką doskonałego wina. Goście Avgustiady będą mieli niepowtarzalną okazję degustować ponad 250 win!

Bogaty program

Festiwalowi towarzyszyć będzie bogaty i różnorodny program kulturalny, pokazy rzemiosła, atrakcje przygotowane przez Muzeum Historii Regionalnej i mnóstwo kulinarnych przysmaków.
 
Odbędą się też wybory Królowej Avgustiady oraz najlepszego wina. Wszyscy odwiedzający mogą zagłosować na swoje ulubione wino na Avgustiadzie i wygrać nagrody.
 
Dzięki swojej wyjątkowości i niepowtarzalnej atmosferze Avgustiada w Starej Zagorze należy do wiodących festiwali w bułgarskim kalendarzu winiarskim.

Dlaczego Avgustiada i dlaczego w Starej Zagorze?

Ponieważ Augusta Trajana to jedna ze starożytnych nazw miasta Stara Zagora. Ponieważ Stara Zagora może się poszczycić wspaniałą mozaiką Dionizyjska Procesja – wyjątkowym znaleziskiem ku czci boga wina i wesołości. Ponieważ tradycje wina i kultury były na tych terenach otoczone kultem od czasów starożytnych i Stara Zagora zachowała te tradycje do dziś.

Dlaczego warto?

Avgustiada to doskonała okazja, aby poznać bułgarskie wina i przeżyć cudowną noc, a także miejsce, gdzie firmy mogą na atrakcyjnych warunkach zakontraktować wina bezpośrednio od producenta.Autor: Przyblizamybulgarie
Napisz komentarz