Pieśni u podnóża Bałkanów

Chcesz poznać bułgarski folklor, autentyczne bułgarskie stroje, zwyczaje, pieśni i tańce i to wszystko w jednym miejscu, w jednym czasie? Odwiedź więc Ogólnokrajowy Festiwal Autentycznego Folkloru „Pieśni na polach Bałkanów”.

Festiwal "Pieśni u podnóża Bałkanów"

Festiwal odbywa się na polanie we wsi Żyłtesz (Zhaltesh), w gminie Gabrowo, na otwartej scenie u podnóża pięknych Bałkanów, w pierwszy weekend lipca.
 
Celem festiwalu jest poszukiwanie, badanie, zachowanie i popularyzacja autentycznego bułgarskiego folkloru oraz przekazywanie go młodemu pokoleniu.
 
W trakcie festiwalu zobaczysz autentyczne bogactwo folkloru z różnych regionów etnograficznych Bułgarii.
 
To swoiste święto, a zarazem miejsce twórczej wymiany między uczestnikami.

Odwiedź wieś Żyłtesz

Od 1 lipca od godz. 10.00 i przez kolejny dzień, łąka we wsi Żyłtesz tradycyjnie staje się miejscem spotkań współczesnych ludzi wszystkich pokoleń z ponadczasowym dziedzictwem kulturowym Bułgarii.
 
Z każdym rokiem zainteresowanie festiwalem rośnie, ale najbardziej charakterystyczne jest to, że bierze w niej udział coraz więcej młodych ludzi.
W festiwalu biorą tradycyjnie już udział znane grupy śpiewacze, zespoły taneczne, indywidualni wykonawcy, zespoły oraz grupy prezentujące zwyczaje z różnych części Bułgarii.

Konkurs

Festiwal ma charakter konkursowy. Uczestnicy podzieleni są na cztery sekcje, w których rywalizują ze sobą - śpiew, w tym wykonawcy indywidualni i zespoły śpiewacze, taniec, w tym grupy i zespoły taneczne, zwyczaje i prezentacja strojów autentycznych.
 
Organizatorami są Ludowy Dom Kultury „Swietlina – 1927”, wieś Żyłtesz i gmina Gabrowo pod patronatem Ministerstwa Kultury.
 
Kolejna wspaniała inicjatywa, a jednocześnie cudowna okazja, aby poczuć bułgarskiego ducha, poznać gościnność i serdeczność Bułgarów.
 
Przyjedziesz tu nie znając prawdopodobnie nikogo, a wyjedziesz jak od przyjaciół!Autor: Przyblizamybulgarie
Napisz komentarz