Puchar Warny - Regaty Liter

Bajkowy widok

To piękne wydarzenie gromadzi ponad 40 jachtów, któe możesz zobaczyć jak  pod pełnymi żaglami przepływa na wyciągnięcie ręki pod mostem Asparuchowa w najbardziej widowiskowym wyścigu regat Varna Channel Cup.
 
Z organizacyjnego punktu widzenia jest to najtrudniejszy etap zawodów, gdyż wymaga zamknięcia ruchu statków w rejonie portu Warna -Wschód i kanału morze – Jezioro Warneńskie w godzinach od 11.00 do 19.00.
 
Najdogodniejszym miejscem do oglądania zawodów jest południowy brzeg kanału w dzielnicy Asparuchowo, w pobliżu deptaka, gdzie tradycyjnie gromadzi się wielu fotografów i widzów.

Varna Channel Cup

Varna Channel Cup organizowany jest już od prawie dziesięciu lat w dniach około 21 - 24 maja przez Gminę Warna i klub jachtowy LZ Yachting 1991.
 
Rozpoczyna się od wyścigu Pro-Am, w którym załogi zapraszają gości na pokład, a ostatnim etapem są Regaty Liter, które tradycyjnie odbywają się 24 maja na wodach Zatoki Warneńskiej przed Kasynem Morskim, w dniu bułgarskiego alfabetu, edukacji i kultury oraz literatury słowiańskiej.Autor: Przyblizamybulgarie
Napisz komentarz