Sezon letni 2023 zostaje uroczyście otwarty

Jak poinformował Minister Turystyki dr Ilin Dimitrow, 21 maja w Bułgarii nastąpi oficjalne otwarcie letniego sezonu turystycznego 2023.

Podwójne święto

Rozpoczęcie sezonu letniego 2023 w Bułgarii będzie miało miejsce podczas obchodów jubileuszu najstarszego bułgarskiego kurortu Św. Konstantyn i Helena, który w tym roku świętuje 115-lecie swojego istnienia.

Oczekuje się, że w wydarzeniu wezmą udział ambasadorowie i ministrowie.

Prognozy na lato 2023

Prognozy na lato 2023 są bardzo obiecujące. Według ministra Dimitrowa w Bułgarii spodziewany jest 5% wzrost liczby turystów w porównaniu do 2019 r. Wzrost spodziewany jest zarówno na rynkach tradycyjnych, jak i rozwijających się.

Rynek niemiecki, na którym w ciągu ostatnich dwóch-trzech lat doszło do poważnego spadku, obecnie odbudowuje się i ma tendencję do przekroczenia wyników z poprzedniego roku o 25%.

Zdaniem ministra, oczekiwany jest również poważny wzrost liczby turystów z Polski, Czech i Wielkiej Brytanii.

Rządowe wsparcie

Minister stwierdził, że obecnym wyzwaniem jest osiągnięcie większej sprzedaży w niskim sezonie i obiecał w tym celu zaapelować do posłów w nowo wybranym Zgromadzeniu Narodowym o wsparcie budżetu Ministerstwa Turystyki, aby zapewnić dodatkowe finansowanie lotów czarterowych.

Pięknie brzmi?

Do trzech razy sztuka. Może tym razem się uda i polskie biura organizujące imprezy lotnicze zobaczą w końcu obiecane pieniądze?

A dlaczego nie wesprzeć również transportu autokarowego?

Bułgaria czeka także na Ciebie! Przyjedź koniecznie i poznaj ją również na żywo!

Kalendarz wydarzeń

A jeżeli chcesz sprawić, aby Twój pobyt był jeszcze bardziej atrakcyjny, sprawdź nasz kalendarz wydarzeń i zobacz czy w okolicy dokąd się wybierasz nie ma akurat jakiegoś ciekawego wydarzenia, festiwalu lub święta.

Zapraszamy do Bułgarii!


Autor: Przyblizamybulgarie
Napisz komentarz