Świąteczny zjazd w Pamporowie

W tym roku po raz kolejny setki narciarzy i snowboardzistów ubranych w bułgarskie stroje ludowe zjechało ze szczytu Śnieżanki (Snezhanka) w kurorcie Pamporowo, aby w ten sposób uczcić 3 marca, święto narodowe w Bułgarii.
 
Nie zabrakło żadnej grupy wiekowej. Byli dorośli, młodzież i dzieci. Patriotyczna atmosfera ze stoku przeniosła się na dół i objęła cały teren narciarski Studenec (Studenets).

Patriotycznie i świątecznie

Podczas świątecznego zjazdu na stoku powiewały bułgarskie flagi, przygrywały dudy i rodopskie bębny, rozbrzmiewały patriotyczne i ludowe pieśni.
 
W tym roku gospodarze Pamporowa przygotowali bogaty program muzyczny. Świąteczną atmosferę podkreślił występ wojskowej orkiestry dętej, a ulubione pieśni ludowe wykonała jedna z ulubionych bułgarskich piosenkarek popowo-folkowych - Tatiana.
 
Świąteczny zjazd w Pamporowie z okazji Dnia Wyzwolenia organizowany jest od 2017 roku. Tegoroczne wydarzenie było najliczniejsze od początku inicjatywy. Prawie 10 000 Bułgarów zgromadziło się na terenie narciarskim Studenec, skąd obserwowali niecodzienny zjazd, a wzięło w nim udział ponad 1000 narciarzy i snowbordzistów w ludowych strojach.Autor: Przyblizamybulgarie
Napisz komentarz