"Ulica Kucharzy" - czyli "niebo w gębie"

Od 16 do 25 lipca kurort Św. Konstantyn i Helena staje się prawdziwym centrum kulinarnych przyjemności nad morzem z nową gastronomiczną fiestą Chef Street @ Sts. Constantine and Helena Resort.

Wydarzenie jest organizowane wspólnie przez Ulicę Kucharzy i kurort Św. Konstantyn i Helena – najstarszy bułgarski kurort nadmorski.

Będzie można tu spotkać niesamowitych uczestników, a Wasze kubki smakowe po prostu oszaleją.

To wspaniałe kulinarne show odbywa się w centrum kurortu, w pobliżu Centrum Handlowego Primorski, w godz. 11.00 – 23.00.

Będzie niepowtarzalna okazja, aby spróbować kuchni europejskiej i orientalnej, piwa kraft, świeżych koktajli, domowej lemoniady, kuszących wypieków i orzeźwiających lodów.

Po raz pierwszy będzie gotować dla odwiedzających i zaprezentuje się turecka restauracja Marmaris, a także TacocaT, która zaoferuje lżejszą meksykańską kuchnię letnią.

Obecni będą również Beer Point, The Sea Bar, N’Ice Cream Media, piekarnia Chimney Cake, które przygotowały specjalne nowe menu, przepisy i asortymenty piw i napojów.

Dzieci będą mogły wziąć udział w imprezach na cele charytatywne.

Warsztaty szefa kuchni Filipa Spasowa „Zrób idealny naleśnik” wspierają dzieci pozbawione opieki rodzicielskiej stowarzyszenia Izgrew i Drugarcze w Warnie, a część dochodów z jego kulinarnego show „Duża Taca” trafi do dzieci z Centrum Pomocy Św. Cyryla i Metodego we wsi Kriwnia.

Niespodziankę dla nich szykuje również artysta Dobri De Dobricz Enew, który przekaże płótno malarskie wykonane przez siebie i uczestników warsztatów Konik Morski.

Bazar z rękodziełami wesprze natomiast podopiecznych Centrum Dziennego dla Dorosłych Niepełnosprawnych „Słoneczny Dom”.

Będą również pokazy kulinarne, sporty na świeżym powietrzu, malowanie henną i piaskiem. Program towarzyszący imprezie jest niezwykle urozmaicony, zabawny i odpowiedni dla dzieci i dorosłych.

Doskonałym zwieńczeniem spaceru po Ulicy Kucharzy będzie bez wątpienia wizyta w jednej z wielu nadmorskich restauracji w Św. Konstantynie i Elenie. 


Autor: Przyblizamybulgarie
Napisz komentarz