Winaria - prestiżowe wydarzenie dla branży winiarskiej

Produkcja wina na ziemiach bułgarskich zaczęła się ponad 5000 lat temu, kiedy sprowadzono z Azji Mniejszej na Półwysep Bałkański winorośla i rozpoczęto ich uprawę.

Znacznie później, bo zaledwie 2000 lat temu, kiedy Rzymianie podbili półwysep i poznali wino, które naprawdę im posmakowało, rozprzestrzenili uprawę winogron i produkcję wina na całym północnym wybrzeżu Morza Śródziemnego i dalej na północ Europy.

Wino można produkować jednak nie tylko z winogron. Napoje niskoalkoholowe produkowane są także z innych owoców. Cydr wytwarzany jest na przykład z jabłek. Wino robi się także z aronii, a w sali degustacyjnej w pałacu w Bałcziku można degustować wina nawet z pomidorów!
 
Znana jest w Bułgarii anegdota, w której stary winiarz na łożu śmierci mówi swojemu synowi: „Nie zapominaj, że wino robi się też z winogron!”

Winaria

Jeśli interesują Cię możliwości produkcji, handlu lub inwestycji w tę najbardziej tradycyjną gałęź rolnictwa w Bułgarii, odwiedź 31. Międzynarodową Wystawę Uprawy Winorośli i Winiarstwa WINARIA, która odbędzie się w dniach 20-24 lutego na Międzynarodowych Targach w Płowdiwie.
 
WINARIA to najbardziej prestiżowa platforma dla branży winiarskiej w Europie Południowo-Wschodniej i obejmuje takie działy jak:
  • Wino i napoje wysokoalkoholowe.
  • Maszyny, technologie, materiały i usługi dla winiarstwa.
  • Sadzonki, technologie, sprzęt, usługi i materiały dla uprawy winorośli.
  • Opakowania i etykiety.
  • Turystyka winiarska.
  • Media specjalistyczne.
  • Specjalistyczne oprogramowanie.
  • Handel winem i napojami wysokoalkoholowymi.

Prezentacja

WINARNIA odzwierciedla tysiącletnie tradycje produkcji wina na bułgarskich ziemiach. Podobnie jak w latach poprzednich zaprezentowany zostanie na niej bogaty wybór trunków – od autentycznych, lokalnych produktów po światowe marki, połączenia dawnych i nowoczesnych technologii, nowoczesna technika i materiały. Wystawa pokazuje także przyszłość branży winiarskiej z nowymi odmianami winogron, metodami i sprzętem do przetwarzania i kontroli jakości. Odbywa się pod patronatem Ministerstwa Rolnictwa i Żywności Republiki Bułgarii.
 
Tutaj w Płowdiwie przedstawiciele branży winiarskiej i ich partnerzy komunikują się w wyjątkowej atmosferze, w której ujawnia się magia wina i tajemnice jego produkcji, a znikają bariery.

Inne wystawy

W tym samym czasie na Międzynarodowych Targach w Płowdiwie odbędzie się również:
  • AGRA – Międzynarodowa Wystawa Rolnicza.
  • FOODTECH - Międzynarodowa Wystawa Żywności i Napojów, Opakowań, Maszyn i Technologii.
W 2023 roku w tych trzech powiązanych wystawach wzięło udział 611 firm z 25 krajów, a liczba zwiedzających wyniosła ponad 52 tysiące osób.Autor: Przyblizamybulgarie
Napisz komentarz