Zbiórka zakrętek z plastikowych butelek

W sobotę 17 kwietnia w Warnie odbyła się wielka zbiórka zakrętek z plastikowych butelek na cele charytatywne i do recyklingu.

Akcja była zorganizowana przez organizację charytatywną „Wierzę i pomagam”.

Celem organizacji było zebranie wszystkich niepotrzebnych plastikowych zakrętek, oddanie ich do recyklingu i przekazanie otrzymanych środków na zakup sprzętu medycznego dla oddziałów neonatologii w Specjalistycznym Szpitalu Położnictwa i Ginekologii dla Aktywnego Leczenia prof. dr Stamatowa w Warnie i Wieloprofilowego Szpitala Aktywnego Leczenia Św. Anny w Warnie.

Podobne akcje są organizowane już od 6 lat. Dochód przeznaczany jest zawsze na zakup wyposażenia dla dziecięcych oddziałów szpitalnych – zwłaszcza inkubatorów dla wcześniaków oraz sprzętu dla chirurgii dziecięcej.

Dziś w Warnie zebrano ponad 36 ton zakrętek. To nowy rekord! Zbiórka odbywała się przed katedrą, a punkt był obsługiwany przez wolontariuszy.

Większość ludzi przybyła pieszo, rowerem lub autobusem miejskim. Ci, którzy przyjechali samochodem, czekali w długiej kolejce, która zaczynała się już na światłach koło poczty.

My oczywiście włączyliśmy się również do akcji i udało nam się zebrać 4 kg zakrętek.

️Razem możemy więcej! Małymi rzeczami można zmienić świat! Dzisiaj Warna była zjednoczona i to był piękny widok! ️️️


Autor: Przyblizamybulgarie
Napisz komentarz