Złote Piaski - 65.rocznica powstania i otwarcie sezonu letniego 2022

Bułgarski kurort Złote Piaski świętuje 65. rocznicę.

65 lat temu

65 lat temu, w 1957 roku otwarto w Złotych Piaskach pierwszy hotel – hotel Rodina (tł. Ojczyzna), obecnie Admirał. Dzisiaj w kurorcie jest około 90 hoteli i ponad 130 000 łóżek hotelowych.
 
Wcześniej była tu tylko dzika plaża i dziewiczy las.

Uroczystości jubileuszowe

Uroczystości jubileuszowe połączono z symbolicznym otwarciem sezonu letniego 2022.
 
Pomimo deszczowego weekendu, początek sezonu letniego 2022 obwieścił uroczysty przemarsz wojskowej orkiestry dętej główną promenadą kurortu, któremu towarzyszył zespół mażoretek.

Oficjalni goście

Oficjalni goście, na czele z Ministrem Turystyki i Ministrem Spraw Zagranicznych, dokonali symbolicznego otwarcia sezonu letniego 2022 i życzyli udanego sezonu turystycznego zarówno kultowemu bułgarskiemu kurortowi, jak i całej branży turystycznej.

W sobotni wieczór oficjalni goście zostali zaproszeni na koktajl z uroczystymi fajerwerkami. W niedzielę czekała ich przejażdżka kolejką turystyczną po kurorcie i wycieczka do morskiej stolicy Bułgarii – Warny.

Złote Piaski

65 lat Złotych Piasków to znana marka bułgarskiej turystyki. Połączenie zrównoważonych zasobów naturalnych, dobrze rozwiniętej infrastruktury turystycznej i wysokiej jakości produktu turystycznego to udana formuła rozwoju kurortu.
 
Złote Piaski świętują swoją rocznicę nowo wyasfaltowanymi głównymi ulicami i odnowionymi chodnikami i mają nadzieję na dobry sezon turystyczny!

O sezonie letnim 2022

Minister Turystyki Christo Prodanow, który był gościem obchodów 65.rocznicy powstania kurortu Złote Piaski, powiedział, że oczekuje się, że tego lata Bułgarię odwiedzi od 5,5 do 6 milionów turystów.
 
Według nieg, prognoza dotyczy wzrostu ilości gości z Polski, Wielkiej Brytanii, Węgier i Serbii.
 
„Przesłanie w tym sezonie jest takie, że nasz kraj jest bezpiecznym i spokojnym miejscem docelowym” – dodał Prodanow.
 
Zauważył też, że istnieje potrzeba poważniejszego promowania możliwości turystyki zdrowotnej w naszym kraju.Autor: Przyblizamybulgarie
Napisz komentarz