Brytyjska odmiana koronawirusa

Brytyjska odmiana koronawirusa dotknęła również Bułgarię. W ostatnich dniach liczba zarażonych, liczba chorych osiągnęły poziom listopadowej fali epidemii.

Służby zdrowia oczekują, że w ciągu dwóch tygodni obecny szczyt zostanie przezwyciężony, a parametry epidemii powrócą do akceptowalnych poziomów. W związku z tym władze Bułgarii planują zamknięcie na 14 dni w stolicy Sofii, a także w wielu innych miastach galerii, restauracji, szkół, a także instytucji kulturalnych (teatry, kina itp).

Pomysłowi najmocniej sprzeciwiają się właściciele restauracji, cukierni, kawiarni i barów. Uważają, że zamknięcie ich lokali, nie przyniesie oczekiwanych rezultatów, a jedynie przyczyni się do zniszczenia ich branży, a pandemia będzie trwać dalej.

Dlatego właściciele restauracji, cukierni, kawiarni i barów nalegają: „Razem ponieśmy odpowiedzialność za uporanie się z problemem i jego szybkie rozwiązanie. Albo wszystko albo nic!”. Chcą ścisłej dwutygodniowej kwarantanny w Bułgarii, z zamknięciem wszystkich firm i instytucji, z wyjątkiem tych pierwszej potrzeby.


Autor: Przyblizamybulgarie
Napisz komentarz