Inteligentna fabryka Schneider Electric w Płowdiwie

Inteligentna fabryka Schneider Electric w Płowdiwie buduje pierwszy system energii geotermalnej na własne potrzeby. Francuska korporacja zainwestuje ponad 60 milionów euro w poprawę i rozbudowę swojej fabryki w bułgarskim mieście Płowdiw.

Jedyny taki zakład w Europie Wschodniej

Zakład w Bułgarii jest jednym z największych i najnowocześniejszych zakładów firmy w Europie, liderem w cyfrowej transformacji systemów zarządzania energią i automatyki. Jako pierwszy i jedyny w całej Europie Wschodniej i zaledwie drugi na starym kontynencie otrzymał certyfikat Smart Factory.

Rozpoczęła się rozbudowa

W certyfikowanej inteligentnej fabryce w Płowdiw firmy Schneider Electric odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod planowaną od dawna rozbudowę zakładu.
 
Niedługo powstaną trzy nowe linie produkcyjne do automatycznych wyłączników, dzięki czemu produkcja firmy w naszym kraju wzrośnie o blisko 30% i do połowy 2023 r powstanie 100 nowych miejsc pracy, co zwiększy łączne lokalne zatrudnienie firmy do ponad 1000 osób.

Innowacyjne rozwiązania

Schneider Electric to niezwykle dynamiczna firma, która wykorzystuje zaawansowane technologicznie rozwiązania i wdraża szereg innowacji. Podczas rozbudowy Smart Factory w Płowdiwie podejmowane są ważne kroki w celu dekarbonizacji działalności.
 
W tym celu Schneider rozpoczyna budowę pierwszego w Bułgarii innowacyjnego systemu pozyskiwania energii geotermalnej w przedsiębiorstwie przemysłowym, co całkowicie uniezależni inteligentną fabrykę od gazu ziemnego.
 
Planowana jest budowa systemu geotermalnego, z jednostkami pomp ciepła, które będą wykorzystywać temperaturę wód geotermalnych i wytwarzać ciepłą wodę przez cały rok i do ogrzewania zimą.
 
Innowacja ma charakter zamknięty i nie pobiera wód termalnych, a jedynie wykorzystuje temperaturę ziemi. Tego typu systemy są nie tylko bardziej innowacyjne, ale także bardziej ekologiczne i nie zmieniają naturalnego obiegu wody.

Demonstracyjna fabryka

W ciągu ostatnich trzech lat Schneider Electric znacząco rozwinął swoją działalność w Bułgarii. W 2019 roku fabryka w Płowdiwie otrzymała certyfikat Smart Factory i podpisała umowę o współpracy z Bułgarską Agencją Inwestycyjną.
 
Dzięki temu bułgarski zakład stał się fabryką demonstracyjną innowacyjnych procesów produkcyjnych dla 14 krajów oraz dla potencjalnych inwestorów w naszym kraju.
 
Zaledwie dwa lata po otrzymaniu przez zakład międzynarodowego certyfikatu Smart Factory, ponad 70% jego procesów jest już zautomatyzowanych. Wraz z rozbudową i wdrożeniem nowych trzech linii produkcyjnych udział ten będzie nadal rósł.

Produkcja

Obecnie baza produkcyjna Schneider Electric w Płowdiwie produkuje rocznie ponad 40 milionów automatycznych wyłączników, które zapewniają stałą ochronę ludziom w prawie 30 krajów w budynkach, w których mieszkają, studiują i pracują.
 
Czy może być zakład produkcyjny przyjazny środowisku? Jak widać może! Dymiące kominy mogą przejść do historii!Autor: Przyblizamybulgarie
Napisz komentarz