Numer 1 w recyklingu

Bułgarskie miasto stało się numerem jeden w Europie pod względem recyklingu plastikowych butelek!

Dobricz

Dobricz – miasto położone ok. 40 km na północny zachód od kurortu Albena, zaskoczyło Europę, stając się numerem jeden na kontynencie pod względem recyklingu największej ilości plastikowych butelek i puszek za pomocą automatów przyjmujących tego typu jednorazowe opakowania w sieci Lidl, która ma swoje sklepy w mieście.
 
Bułgarskie miasto wyprzedziło wszystkie pozostałe miasta, nie tylko w Niemczech, gdzie firma ma siedzibę, ale na całym Starym Kontynencie.

Dobry przykład

Jak poinformowała dyrektor naczelna sieci Lidl na Bułgarię, ludzie robią to nie dla pieniędzy, bo za puste butelki płaci się stotinki, ale stoi za tym świadomość konsumencka, osobista motywacja, aby chronić środowisko i rozwiązać skutecznie problem odpadów z tworzyw sztucznych.
 
Dobry przykład z Dobricz rozprzestrzenił się po całym kraju. W 14 bułgarskich miastach działa już 20 sklepów różnych sieci handlowych, które posiadają automaty na zwrot pustych butelek i puszek.
 
W sprzedaży są już dostępne pierwsze napoje w plastykowych butelkach wykonanych w 30% z recyklingu zebranych w automatach w Bułgarii butelek z tworzywa sztucznego.
 
Do promocji akcji recyklingu wykorzystano również grę komputerową, pokazującą drogę plastikowej butelki wody mineralnej od automatu w sklepie do zakładu recyklingu i stamtąd do produkcji nowej butelki, która następnie jest napełniona wodą i trafia ponownie na sklepową półkę.
 
Za zwrot pustych butelek ludzie otrzymują eko-kupony, którymi mogą płacić w sklepie. Ale większą przyjemnością dla konsumentów jest to, że oszczędzają zasoby, pomagając zamknąć cykl życia surowców.
 
Brawo TY! Brawo czysta Bułgaria!Autor: Przyblizamybulgarie
Napisz komentarz