Ograniczenia dotyczące koronawirusa

Bułgaria rozluźnia ograniczenia dotyczące koronawirusa.

Minister Zdrowia Kostadin Angełow zapowiedział, że od czwartku 1 kwietnia otwarte zostaną:

Kina, teatry, muzea, galerie, biblioteki i przedstawienia cyrkowe, przy wykorzystaniu maks. 30% dostępnych miejsc. To samo dotyczy zajęć tanecznych, artystycznych i muzycznych.

Siłownie, hale i kluby sportowe, baseny i kompleksy basenowe – przy obłożeniu nie więcej niż 30% i zachowaniu dystansu fizycznego co najmniej 1,5 m.

Tereny otwarte (tarasy, ogrody itp.) restauracji i innych obiektów gastronomicznych, rozrywkowych, w godz. 6.00 - 23.00. Powyższe nie dotyczy dyskotek, bar-klubów, piano barów, variete i klubów nocnych, które pozostają zamknięte do końca kwietnia.

Od 1 kwietnia do 12 kwietnia sklepy o powierzchni handlowej powyżej 300 m² oferujące artykuły niespożywcze, mogą pracować wyłącznie na terenach otwartych przylegających do sklepu. Oczekuje się, że sklepy te będą w pełni otwarte od 12 kwietnia.

Przedszkola i żłobki wznowią pracę od 5 kwietnia.

Od 12 kwietnia, po zakończeniu wakacji wiosennych, wznowione zostanie nauczanie stacjonarne w klasach I-XII.

Od 12 kwietnia dozwolone będą również zajęcia grupowe i zajęcia w ośrodkach socjalnych.

Minister Turystyki Mariana Nikołowa poinformowała, że Bułgaria popiera tworzenie „szybkich zielonych korytarzy” dla podróżnych z zielonym paszportem (dla osób zaszczepionych, osób z negatywnym wynikiem testu na COVID-19 oraz osób, które wyleczyły się z COVID-19), przy jednoczesnym braku ograniczeń podróży dla pozostałych osób.

Zdaniem Minister powinno to doprowadzić do ożywienia turystyki i mobilności międzynarodowej, zapewniając swobodę przemieszczania się i eliminując możliwość ograniczania zbędnych podróży.

Jej zdaniem powinno to dotyczyć nie tylko podróżowania w granicach Unii Europejskiej, ale także podróżnych z krajów trzecich, którzy również spełniają te same warunki zdrowotne.

Bułgaria jest jednym z inicjatorów wprowadzenia zielonego świadectwa zdrowia, które ułatwi bezpieczne podróżowanie, a tym samym da ważny impuls do ożywienia turystyki.

Na koniec dodamy tylko, że podczas obecnej trzeciej fali koronawirusa hotele mogły działać przy zachowaniu wymogów sanitarnych.


Autor: Przyblizamybulgarie
Napisz komentarz

FB: 30-03-02
czekam na info ❤️
Przybliżamy Bułgarię
To wszystko co opublikowano. Na razie nic na temat testów. Jak tylko pojawi się coś nowego będziemy Was informować.
FB: 30-03-01
Czy testy antygenowe też będą respektowane?