Piękno jest wszędzie

Bułgarscy fotografowie nagrodzeni w europejskim konkursie o tematyce kolejowej.

Międzynarodowy konkurs fotograficzny CER

Trzech bułgarskich fotografów znalazło się wśród 12 nagrodzonych w międzynarodowym konkursie fotograficznym Wspólnoty Kolei Europejskich oraz Zarządców Infrastruktury Kolejowej (CER), w którym biorą udział fotografowie z całej Europy.
 
Konkurs odbywa się tradycyjnie co roku, a w ostatnich kilku edycjach wśród wybranych zdjęć są zawsze zdjęcia z Bułgarii wykonane przez bułgarskich fotografów.

Zdjęcie roku

W tym roku najwięcej głosów spośród wszystkich 12 wybranych zdjęć zdobyło wspaniałe zdjęcie panoramiczne wąwozu Iskyr (Iskar), które zostało wykorzystane przez CER także na plakat promocyjny nowej edycji konkursu oraz na okładkę kalendarza.
 
To kolejny dowód na to, że warto rywalizować i aktywnie uczestniczyć w podobnych przedsięwzięciach, mamy w Bułgarii wspaniałe widoki i mamy czym się pochwalić.

Nowa edycja

Nowa edycja konkursu będzie koncentrować się na temacie: „Poznaj Europę: odkrywanie kontynentu pociągiem w Europejskim Roku Młodzieży”, a jej celem jest pobudzenie kreatywnego myślenia podróżujących pociągami oraz szerzenie pozytywnego wizerunku kolei w Europie jako bezpiecznego i bardziej ekologicznego środka transportu.
 
Jak co roku spośród nadesłanych fotografii nagrodzonych zostanie 12 fotografii najlepiej oddających tematykę konkursu.
 
Chętni do wzięcia udziału w konkursie mogą przesyłać swoje zdjęcia na oficjalną stronę CER. Termin nadsyłania zdjęć upływa 7 października 2022 r.
 
Zdjęcia zwycięskich uczestników zostaną opublikowane na oficjalnej stronie internetowej CER (http://www.cer.be/) z nazwiskami fotografów i ich krajów, a oprócz nagród pieniężnych zwycięzcy konkursu, z okazji 50-lecia Interrail Pass, otrzymają również bezpłatny Global Interrail Pass, ważny na 5 dni podróży pociągiem po Europie w 2 klasie w ciągu 1 miesiąca.
 
Mamy nadzieję, że zobaczymy kolejne piękne zdjęcia z Bułgarii.Autor: Przyblizamybulgarie
Napisz komentarz