Bułgarska sopranistka Sonia Jonczewa

Bułgarska sopranistka Sonia Jonczewa zdobyła nagrodę „Singer of the Year” (Śpiewak Roku) podczas prestiżowych nagród Opus Classic 2021 za album Rebirth w języku angielskim. Opus Classic to europejski odpowiednik nagród Grammy.

Oficjalna ceremonia wręczenia nagród odbędzie się 10 października w Domu Koncertowym w Berlinie i będzie emitowana przez największe telewizje w Europie.

„Jestem bardzo szczęśliwa, że zdobyłam tę prestiżową nagrodę albumem, który jest bardzo bliski mojemu sercu” – powiedziała Sonia Jonczewa.

Jesienią bułgarska śpiewaczka ma zaplanowaną serię koncertów, podczas których wykona utwory z albumu Rebirth, w którym obok klasycznego repertuaru znajdują się dwie piosenki – jedna bułgarska i jedna z repertuaru grupy Abba „Like an Angel passing through my room”.

Album Rebirth, wydany przez Sony Classic, jest jednym z najlepiej sprzedających się albumów w sekcji operowej w ciągu ostatniego roku.

Drugim wyróżnieniem, który otrzymała Sonia jest tytuł honorowego obywatela swojego rodzinnego miasta Płowdiw, co przedstawiamy na zdjęciu.

„Dziękuję, Płowdiw, za miłość i wsparcie” - powiedziała podekscytowana Sonia Jonczewa po ceremonii wręczenia tego zaszczytnego tytułu i obiecała, że w przyszłości będzie wiązać swoje twórcze projekty ze swoim rodzinnym miastem

Korzystając z okazji pokazała swoim dzieciom Mateo I Sofii swoje ulubione miejsca w Mieście pod Wzgórzami.

Dzisiaj 31 sierpnia o godzinie 20.00 Sonia Jonczewa wystąpi na scenie przed Soborem św. Aleksandra Newskiego wraz z królem Opery Placido Domingo.

Zapraszamy do posłuchania fragmentu z albumu Rebirth.

Coś fantastycznego i wyjątkowego!
 


Autor: Przyblizamybulgarie
Napisz komentarz

Przybliżamy Bułgarię
Koncert zgromadził ponad 5000 widzów. Sonia Jonczewa i Placido Domingo na specjalnie wybudowanej scenie przed Soborem Aleksandra Newskiego pod gołym niebem wykonali arie i duety ze słynnych oper z towarzyszeniem Orkiestry Filharmonii w Sofii. Wykonano arie z Aidy, Madame Butterfly, La Traviata, Trubadur. W programie znalazła się także bułgarska pieśń ludowa. Koncert był prezentem bułgarskiej artystki dla odkrywcy jej talentu Placido Domingo z okazji jego 80-tych urodzin.