Na baseny termalne do Chisarii

W Chisarii (Hisarya) można wypoczywać i leczyć się przez cały rok, ale latem jest tutaj niczym w bajce.

Prawie 20 basenów mineralnych przyciąga codziennie setki turystów, a w weekendy uzdrowiskowa stolica Bałkanów wygląda jak egzotyczny nadmorski kurort –piękne plaże, krystalicznie czysta woda, setki osób w kolorowych strojach kąpielowych na leżakach i siedzących pod parasolami w położonych przy basenach barach, z koktajlami, lodami i drinkami.

Kompleks termalny

Perłą z pewnością jest nowy kompleks mineralny Terme di Hissar. Kompleks położony jest ok. 700 metrów od centrum Chisarii, w jednym z najcichszych zakątków miasta. Baseny, restauracje, bary i strefa relaksu zlokalizowane są na powierzchni 1,4 ha. Przyjemnie zagospodarowane miejsce, z drzewami oliwnymi i palmami, trawnikami i ogrodami kwiatowymi, sprzyja wypoczynkowi i cieszy oczy.
 
Na terenie kompleksu znajdują się dwa baseny dla dzieci, duży basen relaksacyjny, basen sportowy oraz kryty basen mineralny relaksacyjny w strefie Relaks. A mali goście mogą cieszyć się szalonymi zabawami w basenach dla dzieci i pierwszorzędnymi animacjami. Wszystkie obiekty wodne, w tym ciepły basen relaksacyjny w strefie Relaks, zasilane są termalną wodą mineralną ze źródła Banczeto w dzielnicy Miromir.
 
Nie można nie wspomnieć o roślinności. W Terme di Hissar rośnie 50 pięknych palm Washingtonia, z których najwyższa ma około 7 metrów. Te niezwykle piękne drzewa pochodzą z północno-zachodniego Meksyku i mogą osiągać wysokość 25-30 m. Na terenie kompleksu znajduje się również restauracja oraz trzy bary, a wśród nich bar wodny zanurzony w cudownym basenie mineralnym. W sprawie cen: https://www.termedihissar.bg/en/prices/

Baseny mineralne

Oprócz luksusowych basenów takich jak ten w Terme di Hissar oraz w słynnych hotelach Augusta i Hisar, które cieszą się ogromną rzeszą fanów, mnóstwo osób wybiera plażowanie przy dwóch dużych basenach – Di Acqua i Izvora, gdzie można spędzić uroczo czas, jest też dużo przestrzeni i zieleni oraz restauracja, w której można zaopatrzyć się w lekkie posiłki i napoje.

Zdrowie, relaks i zabawa

Chisaria położona jest tylko 40 km od Płowdiwu i prawie tyle samo od Karłowa. Łatwo więc tutaj dojechać, a atrakcji turystycznych w okolicy i w samym mieście nie brakuje.
 
Propozycji noclegowych jest jeszcze więcej i każdy może wybrać coś dla siebie.Autor: Przyblizamybulgarie
Napisz komentarz