The Times o Płowdiwie

Po brytyjskim The Sun, który niedawno porównał Płowdiw do Rzymu, The Times opisuje walory Płowdiwu jako kierunku turystyki kulturalnej i eventowej w obszernym artykule zatytułowanym „Najstarsze miasto w Europie jest magiczne i znajduje się w miejscu, w którym najmniej się tego spodziewasz”.

Miasto sztuki

Pełen sztuki Płowdiw zaskoczy Cię połączeniem odważnej sztuki ulicznej, rzymskich ruin i wysokich temperatur utrzymujących się aż do jesieni– pisze Chris Allsop.
 
Płowdiw to najstarsze i pełne sztuki bułgarskie miasto. Gdy zejdziesz w dół, ciszę i spokój Starego Miasta zastępuje szybki puls Kapany, gdzie delikatnie zdobione domy przekształcone są w sklepy z ulicznym oświetleniem.

Bałkańska dolce vita

W europejskiej stolicy kultury króluje bałkańska wersja la dolce vita, a temperatury w sezonie jesiennym sięgają do 25 stopni. Do tego wspaniałe lody i ulubione regionalne wina.
 
W Płowdiwie wszystkie drogi prowadzą do pełnej energii dzielnicy Kapana, pełnej barów i restauracji, w której łatwo się zagubić. A jeśli chcesz zobaczyć miasto z szerszej perspektywy, warto wejść na wzgórze Bunardżika, z którego szczytu możesz obserwować miasto, które istnieje od ponad 6000 lat – pisze autor.

Co robić w Płowdiwie?

Podpowiada również, co można robić w mieście pod wzgórzami w ciągu dwóch dni. Wśród propozycji jest spacer po Starym Mieście, lunch w Kapanie, wizyta w miejskich galeriach sztuki i muzeach, a także wieczorny spektakl w płowdiwskiej operze.
 
Opisuje Stare Miasto w Płowdiwie jako połączenie cichych sklepów z antykami, galerii i ducha odrodzenia, gdzie na ulicy rzemiosła, możesz nauczyć się jak odnawiać zabytkową broń i zdobyć inne tradycyjne umiejętności.
 
Namawia do spaceru po centrum miasta, gdzie znajdziesz epickie murale Starego Miasta, surrealistyczną sztukę uliczną, która rozjaśnia Kapanę, a popiersia rewolucjonistów uzupełniają piękno Ogrodu Cara Symeona.
 
Poleca również najciekawsze jego zdaniem restauracje, bary i miejsca noclegowe.

Najstarsze miasto w Europie

Zwróciłeś uwagę na tytuł artykułu? - „Najstarsze miasto w Europie jest magiczne i znajduje się w miejscu, w którym najmniej się tego spodziewasz”. Notabene bardzo trafny. Magiczne miasto, ale kto by się spodziewał, że takie piękne i stare miasto leży w Bułgarii? Czy kiedyś przestanie dziwić fakt, że bułgarska cywilizacja jest jedną z najstarszych w Europie? Mamy nadzieję, że małymi kroczkami z Twoją pomocą to się uda.
 
Odwiedź Płowdiw i przekonaj się sam, że to naprawdę cudowne i magiczne miejsce!Autor: Przyblizamybulgarie
Napisz komentarz