Iwajłowgrad - Kulinarne dziedzictwo Tracji

Iwajłowgrad zaprasza na festiwal „Kulinarne dziedzictwo Tracji”, który jest częścią programu kulturalnego i strategii turystycznej gminy.

Dla smakoszy

We wrześniu Iwajłowgrad organizuje już po raz kolejny festiwal „Kulinarne dziedzictwo Tracji”, który niewątpliwie podobnie jak w latach poprzednich zafascynuje gości i smakoszy tradycjami kulinarnymi regionu Tracji - położonego między Ardą, a Morzem Egejskim.
 
Każdy z uczestników będzie miał możliwość zaprezentować potrawy oparte na lokalnych legendach, tradycjach, cechach przyrodniczych i wszystkim, co wplecione jest w codzienne życie ludzi zamieszkujących trackie ziemie.

Tracja

Trójkąt tracki - Iwajłowgrad w Bułgarii, Kyprino w Grecji i Keshan w Turcji, ma jednocześnie podobne i różne cechy kulinarne, ale festiwal jest dowodem na to, że przeważają raczej cechy wspólne.

O festiwalu

„Kulinarne dziedzictwo Tracji” to festiwal kulinarny, tradycyjnej żywności, środków do życia i rzemiosła, rozrywki, podczas którego goście mają okazję skosztować różnorodne pyszne potrawy charakterystyczne dla regionu, przygotowywane przez lokalnych wystawców i zapoznać się z tradycyjnym stylem życia, kulturą i kuchnią Tracji.
 
Będzie można kupić produkty lokalnych producentów - miód, iwajłowgradzkie tahini (pasta sezamowa), figi, granaty, wino, zioła i przyprawy.
 
Zainteresowaniem cieszą się zawsze bezalkoholowe napoje ekologiczne, które wpisują się w kulinarną tradycję regionu – sok z czarnego bzu, oszaw (kompot z suszonych owoców), sok z derenia i figowy. Wielu docenia tutejszą rakiję figową i domowe wina.
 
W festiwalu uczestniczą również goście z zagranicy, którzy prezentują swoje narodowe tradycyjne potrawy. Zazwyczaj są wśród nich przedstawiciele Grecji, Turcji i Francji.
 
Festiwal ma charakter konkursowy z nagrodami dla zwycięzców w różnych kategoriach. Jury ocenia smak, prezentację i tradycję.

Imprezy towarzyszące

Równolegle z festynem kulinarnym swoje umiejętności prezentują rzemieślnicy, artyści i mistrzowie dawnych rzemiosł, odtwarzane są lokalne zwyczaje.
 
Imprezie towarzyszy bogaty program kulturalny, folklorystyczny z udziałem lokalnych tancerzy, zespołów i śpiewaków ludowych.
 
Wydarzenie cieszy się zawsze olbrzymim zainteresowaniem i gromadzi tysiące gości i to nie tylko z Bułgarii.
 
Ideą organizatorów jest zachowanie tradycji, wymiana praktyk kulturowych i pokazanie bogactwa tego regionu.
 
Każdy, kto chce zaprezentować własną produkcję, styl życia, kulturę, rzemiosło, kulinaria itp. może wcześniej zgłosić się i zapisać.
 
Może ktoś z Polski? Byłoby fajnie! W razie potrzeby chętnie pomożemy w załatwieniu formalności itd.
 
foto.xnews.bg/Kulinarne dziedzictwo TracjiAutor: Przyblizamybulgarie
Napisz komentarz

ovihaqayi
[url=http://slkjfdf.net/]Utekaza[/url] Atofaaq jwx.lscp.przyblizamybulgarie.com.yzh.ul http://slkjfdf.net/
abexuujaob
[url=http://slkjfdf.net/]Anenoyaru[/url] Acaulov btt.vmnl.przyblizamybulgarie.com.bwx.by http://slkjfdf.net/