Najsmaczniejsza tradycja miasta Lewski

IV Ogólnokrajowy Festiwal Faszerowana Papryka – Najsmaczniejsza Tradycja miasta Lewski rzuca wyzwanie smakoszom i mistrzom kuchni!

Kategorie konkursowe

Swój kulinarny kunszt, oryginalność i tradycje będą mogli pokazać w trzech konkursowych kategoriach: „Strażnicy Tradycji”, „Kulinarne Inspiracje” oraz „Kolorowy Słoik”.

Program festiwalu

Wszyscy miłośnicy sztuki kulinarnej i wszyscy, którzy kochają dobrą zabawę, po raz kolejny będą mieli okazję, aby wziąć udział w konkursie kulinarnym i degustacjach. Będzie muzyka i mnóstwo dobrej zabawy. W ramach imprezy, która będzie miała miejsce 26 sierpnia w parku w Lewskim, koło budynku gminy, odbędzie się również Jarmark Rolniczy. Początek o godz. 9.30.

Cel festiwalu

Celem festiwalu jest zachowanie i popularyzacja bułgarskiej tradycji kulinarnej, zgodnie z którą faszerowana papryka gości na stołach mieszkańców gminy Lewski na wszystkich ważniejszych wydarzeniach rodzinnych, świętach i festynach oraz umożliwienie producentom tradycyjnej i nietradycyjnej żywności oraz produktów ich zaprezentowanie na ogólnokrajowym festiwalu.

Prowadzący

Przewodniczącym jury po raz kolejny będzie słynny bułgarski szef kuchni Iwan Zwezdew, który zademonstruje przepis na „Leniwą faszerowaną paprykę” czyli coś w stylu znanych w Polsce gołąbków bez zawijania, ale z papryką w roli głównej.
 
Lubisz faszerowaną paprykę? Odwiedź 26 sierpnia Lewski - miasto noszące imię Apostoła Wolności – Wasyla Lewskiego i poznaj jego najsmaczniejszą tradycję!
Miłej zabawy!Autor: Przyblizamybulgarie
Napisz komentarz