Polska delegacja w Bułgarii

Od 2 do 4 czerwca w Bułgarii gościła delegacja polskiego Ministerstwa Sportu i Turystyki pod przewodnictwem Andrzeja Guta-Mostowego, w której uczestniczyli również przedstawiciele Polskiej Organizacji Turystycznej, polscy touroperatorzy, dziennikarze, blogerzy i vlogerzy.

Delegacja odwiedziła dwie stolice Bułgarii, oficjalną - Sofię i letnią stolicę Bułgarii – Warnę.

Bułgarsko - Polskie Forum Biznesu Turystycznego w Sofii

W Sofii odbyło się Bułgarsko – Polskie Forum Biznesu Turystycznego, na którym strona bułgarska zaprezentowała możliwości bułgarskich SPA i uzdrowisk, które posiadają doskonałą całoroczną ofertę i pragną przyciągnąć polskich gości.
 
Bułgaria zajmuje drugie miejsce w Europie (po Islandii) pod względem liczby źródeł i wielkości przepływu leczniczej wody mineralnej. W Saparewej Bani (Sapareva Banya), u podnóża najwyższych na Bałkanach gór, w Rile, ok. 80 km od Sofii, znajduje się najgorętszy gejzer w Europie (103⁰ C).
 
Delegacja polska podzieliła się z kolei doświadczeniami na temat działalności Funduszu Gwarancyjnego w turystyce oraz bonów turystycznych w Polsce.

Najbardziej polski zakątek w Bułgarii

W sobotę 4 czerwca delegacja odwiedziła najbardziej polski zakątek w Bułgarii - symboliczne mauzoleum króla polskiego Władysława III Jagiełły, zwanego pośmiertnie Warneńczykiem.

Uroczystości ku czci polskiego króla

Nie możemy w tym miejscu nie przypomnieć, że w tym roku Przybliżamy Bułgarię zaprasza swoich czytelników i przyjaciół do wspólnego uczczenia pamięci króla Władysława Warneńczyka w dniu 4 sierpnia w Warnie, w rocznicę otwarcia mauzoleum (1935 r.).

Warneński Złoty Skarb

Następnie polska delegacja odwiedziła Muzeum Archeologiczne w Warnie, gdzie zobaczyła Warneński Złoty Skarb - tysiąc lat starszy niż podobne znaleziska w Mezopotamii i Egipcie.
 
Warneńskie złoto jest najstarszym technologicznie przetworzonym złotem na świecie. W tym roku Warna obchodzi 50. rocznicę odkrycia Warneńskiego Złotego Skarbu.

Warneńska plaża

Dzień 4 czerwca był cudowny, słoneczny, ciepły. Polska delegacja była pod wrażeniem warneńskiej plaży.

Wrażenia z wizyty

Sekretarz Stanu Andrzej Gut-Mostowy przed powrotem do Polski stwierdził, że zobaczył na własne oczy, że Bułgaria jest bardzo atrakcyjna nie tylko latem, ale jako całoroczny kierunek turystyczny.
 
„Uwielbiam, gdy kraj ma historię, kulturę, aktywną i poznawczą turystykę – to są korzenie turystyki i to właśnie czyni Bułgarię wyjątkową i atrakcyjną. Tutaj możemy odwiedzić różne miejsca, dowiedzieć się wielu rzeczy i odpoczywać nad morzem lub w górach. Więcej turystów z Polski i całego świata musi zobaczyć ten światowy skarb – Warneński Złoty Skarb Warny” - dodał.
 
Pamiętaj, że Bułgaria to nie tylko Morze Czarne, to mały, ale piękny kraj o bogatej historii i tradycji i istnieją tysiące powodów by tu przyjechać!
 
Obserwuj nas, czytaj i dowiedz się więcej!Autor: Przyblizamybulgarie
Napisz komentarz