Północne wybrzeże - czym zachwyca

Szukasz niedrogich wakacji na plaży? Udaj się do Bułgarii, Chorwacji, Albanii i Czarnogóry - oferują ciepłe słońce i okazyjne ceny, pisze dziennik The Guardian.

The Gurdian o Bułgarii

Jak gazeta przedstawia bułgarskie wybrzeże Morza Czarnego?
 
Większość ludzi kiedy wyobraża sobie 378-kilometrowe bułgarskie wybrzeże Morza Czarnego, myśli o dużych kurortach imprezowych, takich jak Słoneczny Brzeg i Sozopol. Ale jeśli udasz się na północ w kierunku rumuńskiej granicy, przekonasz się, że wybrzeże jest mniej ożywione.
 
Do 2016 roku miasto Kawarna każdego lata pulsowało dźwiękami heavy metalu podczas Kavarna Rock Fest, ale teraz jest to przyjemne spokojne miejsce z długą miejską plażą i dużym rezerwatem przyrody.
 
Koniecznie odwiedź Przylądek Czirakman, aby cieszyć się wspaniałym widokiem na wybrzeże, a także zobaczyć mury twierdzy starożytnego miasta Bizone.

July Morning

Jeśli znajdziesz się w Kawarnie od 30 czerwca do 1 lipca, będziesz świadkiem jednej z najbardziej intrygujących tradycji w Bułgarii. Ludzie gromadzą się wokół ognisk na niektórych plażach Morza Czarnego i witają wspólnie wschód słońca pierwszego lipca - na cześć piosenki Uriah Heep July Morning, będącej symbolem nowego początku i lepszej przyszłości.
 
The Guardian poleca również kilka kompleksów noclegowych z cenami od 77 do 182 BGN za noc, a także hodowlę małży Dylboka ze względu na „cudowny widok i lunch”.
 
Wrażenie na dziennikarzach zrobił również rezerwat Kaliakra oraz Bołata, która została opisana jako jedna z „najbardziej atrakcyjnych plaż na wybrzeżu, położona w zatoce Bołata, której turkusowe wody kontrastują jasno z klifami”.

Łatwiejszy dojazd

A my podpisując się pod zaproszeniem do odwiedzenia Bułgarii, przypominamy, że w tym roku dojazd na północne wybrzeże jest jeszcze łatwiejszy. Do Warny latają samoloty Ryanair z Katowic i Krakowa oraz LOT z lotniska Warszawa-Radom. Są również wakacyjne linie autokarowe.
 
Jeżeli potrzebujesz pomocy, napisz. Chętnie pomożemy!Autor: Przyblizamybulgarie
Napisz komentarz