Alternatywa dla Bosforu - bułgarsko - grecki projekt

Na spotkaniu, które odbyło się w zeszłym tygodniu, ministrowie transportu Bułgarii i Grecji poinformowali, że przyspieszają projekt połączeń intermodalnych od Morza Egejskiego przez Morze Czarne do Dunaju.

Od Morza Egejskiego przez Morze Czarne do Dunaju

Intermodalny korytarz transportowy służący do przewozu ładunków z wykorzystaniem więcej niż jednego rodzaju transportu na trasie Saloniki – Kavala – Aleksandroupolis – Burgas – Warna - Ruse wkrótce nie będzie tylko ambitnym planem, a zmieni się w rzeczywistość.
 
Jak potwierdzili ministrowie Bułgarii i Grecji, obie strony są zdeterminowane, aby go urzeczywistnić.
 
Głównym tematem spotkania były połączenia kolejowe i drogowe między obu krajami oraz współpraca między portami bułgarskimi i greckimi.

Projekt unijny

Do zarządzania projektem łączności intermodalnej ma zostać utworzone wspólne bułgarsko – greckie przedsiębiorstwo. Oba kraje będą ubiegać się o fundusze europejskie za pomocą wspólnego formularza wniosku.
 
Projekt intermodalny będzie okazją do poprawy połączeń transportowych nie tylko między Bułgarią a Grecją, ale dla całego regionu.

Znaczenie projektu dla regionu

Korytarz Saloniki – Kavala – Aleksandroupolis – Burgas -Warna - Ruse jest alternatywą dla Bosforu, gdzie od początku miesiąca opłaty za przeprawę zostały kilkakrotnie podniesione. Na tle zmieniającej się mapy transportowej i energetycznej w Europie umożliwi to w przyszłości także szybką odbudowę i modernizację Ukrainy.
 
Projekt przyczyni się do zwiększenia ilości przewożonych towarów, do obniżenia opłat przewozowych i skróci czas przejazdu.
 
Oby wszystko przebiegło pomyślnie i zostało szybko zrealizowane!Autor: Przyblizamybulgarie
Napisz komentarz