Bering Yachts przenosi produkcję do Burgas

Bering Yachts

Amerykańska firma Bering Yachts, jeden z liderów w branży wchodzi na bułgarski rynek, otwiera 300 nowych miejsc pracy i będzie budować w stoczni w Burgas jachty ekspedycyjne warte miliony.

Firma zarejestrowana jest w USA, w Północnej Karolinie i posiada biura na Florydzie, w Monako i Limassol. Początkowo budowała swoje jachty w Chinach, w 2017 roku przeniosła produkcję do Turcji, a obecnie podpisała umowę ze stocznią w Burgas na okres 5 lat.

Jachty z Burgas

W 2022 roku planowana jest budowa ponad 10 jachtów. Stocznia w Burgas będzie się specjalizować w pełnym cyklu produkcji luksusowych stalowych jachtów transatlantyckich, a także mniejszych szybkich łodzi.
 
Stalowy kadłub AH-36 i nadbudówka z aluminium klasy morskiej zapewniają trwałość i gwarantuję bezpieczeństwo podczas morskich przygód.

Najpopularniejsze modele

Bering oferuje szeroką gamę łodzi ekspedycyjnych o długości od 19 do 55 metrów. Produkuje 7 modeli jachtów do 24 m i 4 dłuższe modele. Jednym z ostatnio sprzedawanych przez firmę jachtów jest model B80 i nowy B125.
 
Model B80 ma niecałe 24 m długości, 5 kabin na dolnym pokładzie i apartament z panoramicznym widokiem na pokładzie głównym, a posiada wszystkie cechy, których można oczekiwać od większych superjachtów: oddzielne ścieżki dla załogi, aby goście czuli się bardziej komfortowo, dodatkową kabinę dla kapitana, stąd zyskał dużą popularność.
 
38-metrowy model B125 jest jednym z największych i najwydajniejszych jachtów badawczych w swojej klasie.

W porcie w Burgas

Jeden z produkowanych przez firmę jachtów jest już wystawiany w porcie. Jest mniejszy niż te, które powstaną w Burgas, a jego wartość to około 2-3 mln dolarów, w zależności od posiadanych dodatków. Obok znajduje się szybka łódź, która również będzie produkowana w burgaskiej stoczni.
 
Na tę chwilę zamówiono już 13 jachtów powyżej 70 stóp (około 21 metrów).
 
Nie jest to jedyna inwestycja, którą w tym roku może pochwalić się Burgas, ale niezwykle znacząca!Autor: Przyblizamybulgarie
Napisz komentarz